Web zprávy

Comic-Con: Do Prahy dorazí Christopher Lambert či Julian Glover

Festival vychází z osvědčeného zahraničního konceptu, který je oblíben ve světě a má za sebou dlouhou historii. Ostatně poprvé se konal v roce 1970 v USA. Comic-Con Prague 2021 nabídne program čítající nejen setkání s filmovými herci a dalšími umělci a besedy s nimi, ale i promítání, workshopy, soutěže, výstavy a také cosplay, hraní videoher či deskových her. 

„Přípravy na druhý ročník jsme zahájili bezprostředně po skončení prvního ročníku. Již nyní máme potvrzenou účast řady hollywoodských hvězd a s dalšími jednáme,“ uvedl programový ředitel festivalu Václav Pravda.

Účast již přislíbil Christopher Lambert, kterého fanoušci znají především díky rolím Connora MacLeoda ve filmové sérii Highlander a lorda Rydena ve filmu Mortal Kombat.

Přijede také herec Julian Glover, kterého proslavily role ve Star Wars: Impérium útočí, ve filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava, v bondovce Jen pro tvé oči nebo v seriálu Hra o trůny.

Geekové se konečně dočkali Comic Conu v Česku

Ze zahraničních komiksových tvůrců dorazí Jason Aaron, který proslul spoluprací s DC a Marvelem. V současné době se u Marvelu věnuje restartu komiksové série Star Wars. Další jména a body programu budou organizátoři oznamovat postupně. Součástí festivalu bude i výstava s tématikou kultovního seriálu Star Trek.

Zároveň se pořadatelé připravují na vliv dalších možných opatření zaváděných kvůli koronaviru. „Pracujeme i s náhradním termínem, na který bychom v případě nutnosti akci přesunuli. Každopádně nechceme zarmoutit fanoušky a připravit je o druhý ročník,“ tvrdí Pavel Renčín, marketingový ředitel Active Radio, jejíž produkční divize NoLimits akci spolupořádá.

Červený trpaslík doteď nemá konkurenci, říká představitel Kocoura

 

Na první ročník přehlídky letos v únoru dorazilo 23 tisíc diváků. S diváky diskutoval například Danny John-Jules, kterého čeští diváci znají jako Kocoura z britského seriálu Červený trpaslík.

Divákům se představil i představitel trpaslíka Gimliho z filmové série Pán Prstenů John Rhys-Davies nebo Ron Perlman, který ztvárnil v Praze natáčeném filmu komiksového Hellboye.Také přečtěte

Pardubice – České Budějovice, naváže ligový nováček na parádní podzim?

Pavel Dreksa (vlevo) a Damián Bariš z Brna sledují akci EmilaTischlera z Pardubic | foto: ČTK …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *