Web zprávy

COVID opatření v Česku. Hrozí nám lockdown?

V Česku byl vyhlášen druhý nouzový stav 5. října 2020. Omezil setkávání osob, otevírací dobu hospod a restaurací a zavřel některé školy. Šíření koronaviru v Česku ale nadále pokračuje a opatření tak budou zpřísňovat.

Nová opatření

Další opatření mají být představena dnes ve 14:30 na tiskové konferenci. Vít Rakušan (STAN) uvedl, že by se restriktivní opatření měla týkat zejména kultury, škol, sportu a zřejmě i restauračního odvětví. Dodal, že stát bude muset opět pomáhat firmám a prodloužit programy Antivirus A a C. Lockdown Prahy nebo jiných měst podle Prymuly nepřipadá v úvahu.

Aktuální opatření proti šíření Covid-19

5. až 18. října platí následující opatření:

Hospody, restaurace a bary musí mít zavřeno mezi 22. a 6. hodinou. U stolu ve stejných zařízeních může sedět maximálně šest osob. Zároveň nesmí bý v restauraci, hospodě nebo baru přítomno více osob než je počet míst k sezení.

Vnitřních hromadných akcí se může účastnit pouze 10 lidí a venkovních hromadných akcí se může účastnit pouze 20 osob. Omezení počtu osob na jednom místě se zatím netýká členů jedné domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, svateb, prohlášení osob o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, pohřbů, schůzí, zasedání a podobných akcí ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných osob.

INFOGRAFIKA: Po Praze na semaforu zčervenalo i Uherskohradišťsko, jinak dál vládne oranžová

Mohou se konat divadelní představení a jiná umělecká představení, během kterých se převážně nezpívá. Počet účastníků je omezen na 500 kde každý má  místo k sezení. Zde platí i zákaz prodeje občerstvení. Sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy jsou povoleny. Účastnit se mohou pouze sportovci, pořadatelé, osoby zabezpečující technické zázemí, novináři a rozhodčí. Celkový počet osob na sportovní akci může být maximálně 130. Smějí se konat bohoslužby s maximálně 100 účastníky, všichni musí mít místo k sezení a nesmí se zpívat.

Kde nosit roušku

Povinnost nosit roušky platí ve všech vnitřních prostorách mimo bydliště nebo místo ubytování. Dále platí povinnost nosit roušku ve školách a školských zařízeních, včetně středních a vysokých škol. Roušku je nutné nosit i ve všech vozech MHD, meziměstských autobusech, vlacích a ve vozech taxislužeb.Také přečtěte

Jak pandemie změnila spotřebitelské chování Čechů během nákupu potravin? – G.cz

Výhodné nákupy a služby online Češi si také během pandemie začali uvědomovat, jaké výhody online …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *