Web zprávy

COVID opatření v Česku | Omezení kultury a sportu na 14 dní

V Česku byl vyhlášen druhý nouzový stav 5. října 2020. Omezil setkávání osob, otevírací dobu hospod a restaurací a zavřel některé školy. Šíření koronaviru v Česku ale nadále pokračuje a opatření tak budou zpřísňovat.

Nová opatření

„Situace která nastala v těchto dnech je natolik alarmující, že jsem byl nucen změnit strategii zavádění opatření,“ uvedl hned na začátku tiskové konference Roman Prymula. Ministr zdravotnictví upozornil na rychlé šíření Covid-19 a upozornil na možné zahlcení nemocnic. 

Omezení volnočasových aktivit po dobu 14 dnů: 

– od pondělí budou zastaveny veškeré kulturní akce

– od pondělí budou zavřena vnitřní sportoviště i například Zoologické zahrady

– zavřené budou posilovny, koupaliště a další sportoviště tohoto typu

– omezení provozu v obchodních centrech – foodcourty budou otevřeny, ale mohou zde sedět pouze 2 dvě osoby a nesmí být aktivní veřejná Wi-Fi síť

– restaurace mohou mít otevřeno pouze do 20:00 a u stolu mohou sedět maximálně čtyři osoby

Aktuální opatření proti šíření Covid-19

5. až 18. října platí následující opatření:

Hospody, restaurace a bary musí mít zavřeno mezi 22. a 6. hodinou. U stolu ve stejných zařízeních může sedět maximálně šest osob. Zároveň nesmí bý v restauraci, hospodě nebo baru přítomno více osob než je počet míst k sezení.

Vnitřních hromadných akcí se může účastnit pouze 10 lidí a venkovních hromadných akcí se může účastnit pouze 20 osob. Omezení počtu osob na jednom místě se zatím netýká členů jedné domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti, svateb, prohlášení osob o tom, že spolu vstupují do registrovaného partnerství, pohřbů, schůzí, zasedání a podobných akcí ústavních orgánů, orgánů veřejné moci, soudů a jiných veřejných osob.

INFOGRAFIKA: Po Praze na semaforu zčervenalo i Uherskohradišťsko, jinak dál vládne oranžová

Mohou se konat divadelní představení a jiná umělecká představení, během kterých se převážně nezpívá. Počet účastníků je omezen na 500 kde každý má  místo k sezení. Zde platí i zákaz prodeje občerstvení. Sportovní akce v rámci soutěží organizovaných sportovními svazy jsou povoleny. Účastnit se mohou pouze sportovci, pořadatelé, osoby zabezpečující technické zázemí, novináři a rozhodčí. Celkový počet osob na sportovní akci může být maximálně 130. Smějí se konat bohoslužby s maximálně 100 účastníky, všichni musí mít místo k sezení a nesmí se zpívat.

Kde nosit roušku

Povinnost nosit roušky platí ve všech vnitřních prostorách mimo bydliště nebo místo ubytování. Dále platí povinnost nosit roušku ve školách a školských zařízeních, včetně středních a vysokých škol. Roušku je nutné nosit i ve všech vozech MHD, meziměstských autobusech, vlacích a ve vozech taxislužeb.Také přečtěte

Baví mě košilové šaty s límečkem a haleny vpředu kratší, říká návrhářka

Jak zvládáte práci a do toho starost o tři děti?Už když se holčičky narodily, rozdělila …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *