Web zprávy

COVID programy: Systém pro žádosti nefunguje, vyhořel server

Dodavatel podle Havlíčka potvrdil, že systém je opět připraven. Současně s opětovným spuštěním příjmu žádostí úřad posílí informační podporu, která bude k dispozici od 08:00 do 17:00, včetně víkendů. „Důvody proč k problému došlo, se zjišťují. Klíčové je, že nikdo ze žadatelů o podporu při splnění stanovených podmínek nepřijde. Za problémy se omlouváme,“ uvedl Havlíček.

Důvodem je vyhoření klíčového serveru, sdělil zástupce ministerstva pro Hlídač státu. Proč neexistoval záložní server, který by se nahodil v případě podobného incidentu, není jisté.

Dodavatel nejspíš sankce nedostane

Systém se podle serverů iROZHLAS.cz a Neovlivní.cz potýkal s problémy už od pondělka, kdy byl spuštěn program COVID Gastro – Uzavřené provozovny. Podle serverů restauratéři v pondělí marně trávili i několik hodin snahou zaregistrovat se na portálu. Podle informací Hlídače státu k dnešnímu ránu byl portál za poslední čtyři dny funkční méně než polovinu času. Celkový výpadek trvá od čtvrtečního odpoledne. Hlídač státu uvedl, že poslední záloha systému byla provedena ve čtvrtek v 01:00, takže je možné, že žádosti provedené poté před odpoledním výpadkem jsou ztracené.

Řešení rebelujících restauratérů? Chtějí založit hnutí. Havlíček: „Tvrdili jsme to od počátku“

Ministr průmyslu a obchodu přitom serveru iROZHLAS.cz ještě před čtvrtečním výpadkem tvrdil, že se počáteční problémy podařilo zvládnout. „Systém nakonec nápor zvládl, ale jelo to zejména první den pomalu, což je chyba. I přesto se všechny žádosti přijaly, posílili jsme infolinky, dodavatel reagoval rychle a v řádu desítek hodin bylo vše již výrazně rychlejší, od včerejška (středy) to jede bez problémů,“ napsal serveru Havlíček ve čtvrtek. Uvedl také, že zatím neuvažuje o sankcích pro dodavatele systému.

Ministerstvo: Stovky žádostí jsou zpracovány

Kvůli nefunkčnímu systému MPO prodlouží příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné do 4. února. Původně měl příjem skončit ve čtvrtek, resort termín ale tento týden posunul do 29. ledna. Zájemci o dotaci z programu COVID Gastro – Uzavřené provozovny mají na podání žádosti čas do 1. března. Nový program COVID Gastro spustil resort v pondělí 18. ledna v 09:00. Ke 13:00 evidoval skoro 1500 rozpracovaných žádostí, ale jen 18 dokončených. Ve středu večer ministerstvo uvádělo, že bylo rozpracováno celkem 6200 žádostí, z nichž 3351 bylo dokončeno.Také přečtěte

Udělali jsme to blbě. Havlíček si sype popel na hlavu kvůli komedii kolem závodních jídelen

„Omlouváme se všem, jsme v pandemické válce. Ne všechna rozhodnutí jsou správná. Toto rozhodnutí správné …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště