Web zprávy

Covid semafor ukazuje, kde se v Česku šíří koronavirus

Hygienici nadále řadí Prahu do žlutého, tedy druhého stupně rizika nákazy koronavirem. Prvním stupněm označují Kolín, několik okresů ve Středočeském kraji, Třebíčsko, Hodonínsko a okres Blansko. Prohlédněte si Covid semafor v interaktivní formě.

V Praze nadále roste počet případů COVID-19. Od 9. září platí v Praze omezená otevírací doba barů a restaurací v době od půlnoci do šesté hodiny ranní. Dále mělo platit povinné nošení roušek v obchodech a od 14. září měla platit povinost nosit roušky pro žáky všech škol ve společných prostorách.

Změna přišla ve středu 9. září, kdy ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) oznámil, že od 10. září platí povinnost nošení roušek v celé České republice ve všech vnitřních prostorách.

Nošení roušek uvnitř budov bude povinné v celém Česku

Stíhat trasovat kontakty lidí nakažených covidem-19 se v hlavním městě daří jen obtížně, přiznala šéfka pražských hygieniků Zdeňka Jágrová. Lidi s pozitivním testem požádala o shovívavost. Přes mimořádné nasazení hygieniků a pomoc od mediků či armády není podle Jágrové při současném počtu nemocných možné kontaktovat všechny v řádu hodin, jak by si úřady v ideálním případě představovaly.

Interaktivní infografika E15.cz využívá mj. členění podle poštovních směrovacích čísel – kvůli případné situaci, kdy by podobně jako v zahraničí nastala povinná karanténa pro jednotlivé obce či čtvrti.

Kde podle ministerstva hrozí nákaza a kde jsou povinné roušky:

Barvy a stupnice pohotovosti na semaforu

0 (bílá) – Nulové nebo zanedbatelné riziko

1 (zelená) – Výskyt nákazy v Česku bez komunitního přenosu

2 (žlutá) – Počínající komunitní přenos v ČR

3 (červená) – Narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos v ČR

Semafor určující míru rizika chce ministerstvo aktualizovat v týdenních intervalech. Riziko nákazy je rozlišeno do čtyř barevných stupňů – bílé, zelené, žluté a červené, na základě kterých budou přijímána příslušná opatření proti šíření koronaviru.

INFOGRAFIKA: Bez rizika už není ani dovolená na Kanárských ostrovech, Češi budou muset na test

Logistika táhla zemi v době krize. Zásadní klienti budou z oblasti e-commerce, říká šéf společnosti sklady.czTaké přečtěte

Vyrostl jsem v divadelních šatnách vzpomíná herec Filip Rajmont

Kvůli covidu jsou zavřená divadla a ještě nějakou dobu budou. Volný čas jste s přáteli …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *