Web zprávy

Covid u Pirátů. Nakazil se poslanec Navrkal, jeho kolegové se izolují


Piráti chtějí, aby se poslanci sešli na čtvrteční mimořádné schůzi svolané z podnětu části opozice v polovičním počtu, jako tomu bylo už před prázdninami. V souvislosti s uzavřením části středečního jednání ústavně-právního výboru veřejnosti žádají, aby se našlo takové řešení, které by umožnilo účast veřejnosti na jednáních výborů bez zdravotního rizika.

Od úterý Sněmovna zavedla povinnost nosit roušku nebo respirátor při všech akcích a ve všech veřejných prostorách budov dolní komory. Důvodem zpřísnění pravidel je rostoucí počet případů onemocnění covidem-19 zejména v Praze.

Už od začátku měsíce platila ve Sněmovně povinnost zakrývání úst a nosu pro všechny návštěvníky a hosty včetně účastníků organizovaných prohlídek nebo seminářů, pokud se na nich sešla více než stovka lidí.

Kvůli nemocné Šlechtové je v karanténě už třináct poslanců

Roušku museli mít nasazenu také například pracovníci recepce, informačního centra či zaměstnanci Parlamentní knihovny a archivu při jednání s externími badateli.

V srpnu skončilo v karanténě 13 poslanců z vládních stran ANO a ČSSD. Hygienici jim ji nařídili v souvislosti s onemocněním Karly Šlechtové (za ANO) covidem-19. Karanténa zákonodárcům skončila začátkem září. Šlechtová v neděli na svém facebookovém profilu uvedla, že ještě zůstává v domácí izolaci.

Také přečtěte

Teenagerům chybí schopnost logicky přemýšlet, distanční výuka nepomáhá

Trend moderních vymožeností sílí a výuka na dálku přispívá k tomu, že mezi schopnostmi mladých …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *