Web zprávy

ČSA zrušily kvůli epidemii lety do čtyř destinací, se Smartwings umožní bezplatnou změnu termínu letu

Mluvčí letecké skupiny Smartwings Group, do níž oba dopravci patří, Vladimíra Dufková ve středu uvedla, že společnost od dnešního dne umožní bezplatnou změnu rezervací u všech ještě letos zakoupených letenek s odletem do 31. března 2021. Zákazníci si tyto lety budou moci převést na jiný termín do konce září příštího roku.

Cestující při změně v případě vyšší ceny nové letenky doplatí cenový rozdíl, nebude však už muset platit poplatek za změnu rezervace.

Zrušení letů je zatím dočasné, a to do 30. září. Důvodem jsou především nové podmínky některých států pro cestování českých občanů do těchto zemí. Týká se to například Maďarska, které uzavřelo své hranice pro cizince, a Velké Británie, která u českých občanů vyžaduje 14denní karanténu po příjezdu do země.

Poslední let do Londýna vypravily ČSA ve středu, nasadily na něj turbovrtulový ATR 72, let trval téměř tři hodiny. V případě Frankfurtu letěl stroj ČSA naposledy v neděli, do Helsinek ještě v srpnu. V letovém řádu ČSA tak zatím zůstávají Košice, Amsterdam, Paříž, Kodaň, Stockholm, Řím a Milán.

Utlumovat budou postupně většinu svých linek i Smartwings. U nich to však souvisí především s koncem letní sezony. Nyní dopravce létá do devíti řeckých destinací, do tří na Kanárských ostrovech, do Cagliari, Splitu, Burgasu, Varny a Tuniska.

Také přečtěte

FC Turín s novým koučem vydřel bod v Beneventu

Simone Zaza z FC Turín nadskakuje před zákrokem Gianluky Caprariho z Beneventa. | foto: AP Turín …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *