Web zprávy

ČSA zrušily kvůli epidemii lety do čtyř destinací, zatím do konce září

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: ČSA

Zrušení letů je zatím dočasné, a to do 30. září. Důvodem jsou především nové podmínky některých států pro cestování českých občanů do těchto zemí. Týká se to například Maďarska, které uzavřelo své hranice pro cizince, a Velké Británie, která u českých občanů vyžaduje po příjezdu do země 14denní karanténu . 

Poslední let do Londýna vypravily ČSA dnes, nasadily na něj turbovrtulový ATR 72, let trval téměř tři hodiny. V případě Frankfurtu letěl stroj ČSA naposledy v neděli, do Helsinek ještě v srpnu. V letovém řádu ČSA tak zatím zůstávají Košice, Amsterdam, Paříž, Kodaň, Stockholm, Řím, Milán, Kyjev a Oděsa.

Utlumovat budou postupně většinu svých linek i Smartwings. U nich to však souvisí především s koncem letní sezony. Nyní dopravce létá do devíti řeckých destinací, do tří na Kanárských ostrovech, do Cagliari, Splitu, Burgasu, Varny a Tuniska.

Mluvčí letecké skupiny Smartwings Group, do níž oba dopravci patří, Vladimíra Dufková ve středu také uvedla, že společnost od dnešního dne umožní bezplatnou změnu rezervací u všech ještě letos zakoupených letenek s odletem do 31. března 2021. Zákazníci si tyto lety budou moci převést na jiný termín do konce září příštího roku. Cestující při změně v případě vyšší ceny nové letenky doplatí cenový rozdíl, nebude však už muset platit poplatek za změnu rezervace.

Také přečtěte

Poslanec Volný: Pokud k tomu nebudu hrubým nátlakem přinucen, nebudu ve sněmovně vystupovat v roušce | iROZHLAS

Nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek při jednání o prodloužení nouzového stavu ve sněmovně …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *