Web zprávy

ČVUT odvrátilo exekuci. Rozhodnutí vydalo, detaily smluv ale neposkytne

Na prohraný soudní spor o vydání informací o smlouvách podle informačního zákona a hrozící exekuci upozornily Novinky ve čtvrtek. Týž den pak univerzita splnila povinnost uloženou verdiktem pražského městského soudu ze začátku července a znovu rozhodla o případném vydání smluv. Ve čtvrtek škola zároveň obdržela výzvu od exekutora ke splnění povinnosti, jinak jí hrozila donucovací pokuta.

„Obsah článku je pravdivý, ČVUT v Praze opomnělo včas vyhovět soudnímu rozsudku v příslušné lhůtě a znovu vydat rozhodnutí o poskytnutí informací. (ČVUT mělo podle rozsudku z 1. července rozhodnout do 15 dní – pozn. red.) Tato chyba byla ve čtvrtek 17. 9. 2020 napravena. Část požadovaných informací nelze však žadateli poskytnout, protože se jedná o obchodní tajemství, které se navíc týká bezpečnostně citlivé problematiky,” uvedla mluvčí vedoucí odboru PR a marketingu Andrea Vondráková.

Přesné parametry rozhodnutí nechtěla kancléřka univerzity Lucie Orgoníková sdělit s tím, že se to týká pouze účastníků.

Částečně univerzita odpověděla, smlouvy ale nevydá

Z výše uvedeného vyjádření lze vyčíst, že ČVUT odmítlo sdělit informace, které spadají pod obchodní tajemství, tedy například samotné kopie smluv. Podle informací Novinek se ale univerzita rozhodla rozšířit odpovědi, které již čtyřiačtyřicetiletému žadateli, který si nepřál být jmenován, poskytla, a které on požadoval původně za nedostatečné.

Předmětem smluv je hlavně poradenství či poskytování právních služeb. Spor se týká celkem dvanácti smluv uzavřených od listopadu 2017 do června 2019 v souhrnné hodnotě přibližně 1,6 milionu korun bez DPH.

Celý spor započal před více než rokem, kdy se muž začal podle zákona 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím univerzity dotazovat na detaily smluv uzavřených mezi ČVUT a společností Roucek Partners s. r. o., nyní přejmenovanou na R&R associates. Když univerzita odmítla informace vydat, dostala se věc přes pražský městský soud až do rukou soudního exekutora z Chebu Davida Koncze, který na začátku srpna zahájil proti ČVUT exekuční řízení s cílem donutit univerzitu splnil povinnost uloženou soudem, a to znovu rozhodnout o žádosti.

Také přečtěte

Rok pandemie. Teď útočí mutace

Česko se v pandemii, která nebývale zasáhla do fyzického i psychického zdraví národa, výrazně zbrzdila …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště