Web zprávy

Další firmy se zapojí do trasování, v call centrech přibude přes 300 lidí


Zaměstnanci firem, které se k trasování přihlásily dřív, se do telefonování zapojí rychleji. U nových společností k tomu bude třeba uzavřít smlouvy a zajistit přístupy do systému. „Celý ten proces trvá dva tři dny,“ řekl vládní zmocněnec Vladimír Dzurilla. Dodal, že až v úterý tak bude moci počty upřesnit.

ČEZ na twitteru informoval, že se během dneška proškolilo 42 pracovníků firmy, od pondělí se přidají k 17, kteří už s trasováním hygienikům pomáhají.

Do trasování se připojí například kolem 50 zaměstnanců Českých drah Podle mluvčí Gabriely Novotné půjde hlavně o pracovníky call centra, kteří budou budou pomáhat s obvoláváním kontaktů. „V tuto chvíli probíhá jednání a komunikace se zástupci Chytré karantény. Naši zaměstnanci jsou připraveni se ihned zapojit,“ podotkla.

„Lidé prostě nejsou“ uvedl Prymula

V končícím týdnu se v call centrech na trasování kontaktů nakažených koronavirem podílelo přes tisíc lidí. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve čtvrtek uvedl, že počty hygieniků nelze posílit, „protože ti lidé prostě nejsou“. Přímo s nakaženým o jeho zdravotním stavu může hovořit jenom hygienik, kterých je zhruba osm set.

Policie posílí krajskou hygienu, pomůže s trasováním, řekl Hamáček

Další hovory, jako je telefonování rizikovým kontaktům, se kterými se nakažený potkal, nebo praktickým lékařům, mohou zajišťovat i externí call centra. Zapojili se už také zaměstnanci úřadu vlády, celníci nebo se jednalo o policistech. Stát podle Babiše nyní nutně potřebuje až 500 lidí, kteří mají zkušenosti s prací v call centrech, aby pomáhali s dohledáváním kontaktů nakažených.

Na testování nedorazili ani všichni objednaní

V sobotu přibylo 4 635 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to sice o skoro čtyři tisíce nakažených méně než v rekordní pátek, jde ale nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se většinou méně testuje, a celkově pátý nejvyšší počet za jediný den od začátku epidemie. 

V nemocnicích bylo 2 085 pacientů s covidem, z toho 408 ve vážném stavu. V sobotu zemřelo v souvislosti s koronavirem dalších 22 lidí, celkový počet úmrtí se tak zvýšil na 948. V sobotu tým Chytré karantény vyzýval lidi k tomu, aby i přes nepřízeň počasí chodili na testy, nepřišli podle něj ani všichni objednaní.

Také přečtěte

Výměna manželek: Obtěžování a osočování! Drsná reakce

Rodina z Květinova se ani s odstupem od natáčení nestačí divit, s jakými lidmi se vlastně setkali a …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *