Web zprávy

Další kříženec? Mercedes údajně pracuje na SUV-sedanu

Koncept s poněkud krkolomným názvem Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury zaujal automobilový svět před více než dvěma lety, kdy se představil na pekingském autosalonu. Nebylo to totiž jen další luxusní auto, nýbrž sedan s proporcemi velkého SUV.

Tehdy to byl prostě koncept, o jehož přetvoření v produkční verzi se uvažuje, ovšem nikdo nepovažoval za pravděpodobné, že by z něj stuttgartská automobilka vážně udělala vůz, který si lidé budou moci koupit. Nyní se ukazuje, že na něm Mercedes vážně pracuje – alespoň dle německého deníku Handelsblatt.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury

Foto: Mercedes-Benz

Ten uvádí, že interně je vůz označován SUL – pravděpodobně to znamená Sport Utility Limousine či Luxury. Více detailů ale k dispozici není – ani o pohonném ústrojí, zařazení v rámci nabídky Maybachu a ani o tom, kdy by se hotový vůz mohl ukázat.

Koncept Vision Ultimate Luxury stavěl na faktu, že pro cestující zejména na zadních sedadlech je příjemnější karoserie sedan. Lidé v ní nesdílí prostor se zavazadly a nejsou rušeni otvíráním a hlavně zavíráním víka zavazadlového prostoru.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury

Foto: Mercedes-Benz

Samozřejmostí u konceptu byla orientace na přepych pro cestující vzadu, kteří kromě dvou individuálních křesel s vlastními obrazovkami měli k dispozici čajový set včetně ohřívačů.

Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury

Foto: Mercedes-Benz

Koncept jezdil na elektřinu, která byla uložena v 80kWh baterii. Jeho čtyři elektromotory měly kombinovaný výkon 738 koní, dokázaly vůz rozpohybovat na elektronicky omezenou maximálku 250 km/h a dojezd na jedno nabití měl být až 500 km.

Vision Ultimate Luxury není první SUV-sedan, který kdy kdo postavil. Před pár lety zkoušelo Volvo něco podobného s modelem S60 Cross Country a ještě dříve existovalo několik sovětských aut na podobném principu – Volha 24-95 (na obrázku níže), GAZ-M72 Poběda a Moskvič 410.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Mercedes na Sauto.cz.

Také přečtěte

Lady Gaga zazpívá na inauguraci Bidenovi

Inaugurace by se měla konat kolem 11:30 před Kapitolem ve Washingtonu. Programu se má zúčastnit …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *