Další posila pro Plzeň. Na západ Čech míří extraligová stálice


Hokejová Plzeň hlásí další příchod pro nadcházející ročník. Její barvy bude oblékat třicetiletý obránce, který má na svém kontě více než čtyři stovky extraligových startů.

Plzeňská Škoda po uplynulém nepříliš vydařeném ročníku vyztužuje kádr. Na západ Čech míří třicetiletý obránce Tomáš Dujsík, který uplynulých šest ročníků hájil barvy Olomouce. Bývalý hráč brněnské Komety nebo Energie Karlovy Vary bude chtít v Plzni rozšířit svou sbírku 413 extraligových startů. „Je to útočný, zkušený obránce a je to pravák, který nám v defenzivě chyběl. Zapadá nám do koncepce,“ uvedl na stránkách klubu manažer Martin Straka.

Je komplexním hokejistou, může hrát přesilovky i oslabení, v nichž nám hodně pomůže. Také umí zahrát do těla a je to poctivý hráč, což je pro nás velice podstatné,“ věří. Sám třicetiletý bek přiznává, že právě koncepce západočeského celku pro nadcházející ročníky byla důvodem proč zvolil právě Plzeň. „Měl jsem více nabídek, ale bylo mi předem řečeno, jakou bych měl mít pozici v týmu. To pro mě bylo podstatné pro to, abychom se domluvili,“ uvedl po podpisu tříleté smlouvy.


iZdroj fotografie: HC Olomouc

Znovu musím také zmínit koncepci, která se v Plzni nastavila. Díval jsem se už i loňský rok, že tu hraje řada mladých obránců, tak určitě se budu snažit jim něco předat. Jsou to talenti a na spolupráci s nimi se těším,“ doplňuje Dujsík, který se na změnu působiště po dlouhých letech těší. Odchovanec brněnského hokeje přiznává, že problémem pro něj není ani změna prostředí. „Jdu do nového prostředí, ale s tím jsem nikdy moc problém neměl, protože už jeden rok jsem hrál za Energii. Určitě vše bude v pohodě,“ dodal.

Posila číslo sedm

Pro Západočechy jde tak o sedmou letní posilu. Již dříve klub získal brankáře Slovanu Bratislava a slovenské reprezentace Samuela Hlavaje, útočníka Jakuba Lva z Hradce Králové nebo kanonýra Petra Jelínka z Liberce. Kádr doplní také dvojice hráčů Prostějova Daniel Malák a Filip Jansa a též finský obránce Aleksi Laakso.