Web zprávy

Další problémy s koronavirem v reprezentaci. Testy odhalily tři nakažené, proběhnou kontrolní odběry | iROZHLAS

Páteční testy na koronavirus v české fotbalové reprezentaci před nedělním zápasem Ligy národů v Izraeli odhalily tři pozitivní a 16 neprůkazných případů. Tým v Larnace, kde trénoval po středečním přípravném duelu s domácím Kyprem, absolvuje kontrolní odběry. Fotbalová asociace ČR (FAČR) věří, že se utkání v Izraeli bude moci odehrát.Larnaka (Kypr)
(Aktualizováno: 9:25 10. 10. 2020)

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít„Výsledky pátečního testování české reprezentace, které jsme obdrželi až v časných sobotních hodinách kyperského času, odhalily tři pozitivní případy na covid-19 a dalších 16 neprůkazných případů v celém týmu. Tři pozitivně testované osoby byly umístěny do izolace a jsou v karanténě. Všechny tři pozitivní osoby jsou v tuto chvíli bez příznaků,“ řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.


Čeští fotbalisté vydřeli v kombinované sestavě vítězství na Kypru, z penalty rozhodl Darida


Číst článek

„Na základě 16 neprůkazných výsledků dochází od sobotních ranních hodin v Larnace k přetestování této skupiny. Čekáme na výsledky a FAČR podniká všechny kroky k tomu, aby utkání v Izraeli bylo v neděli odehráno v původním termínu a čase,“ dodal mluvčí. Výsledky kontrolních testů by měly být známy během odpoledne.

Tým postihl koronavirus už během pondělního srazu v Praze. První vlna testů odhalila jednoho nakaženého hráče z Plzně a kompletní trojice z Viktorie – záložníci Jan Kopic s Lukášem Kalvachem a útočník Zdeněk Ondrášek – musela opustit mužstvo. Ostatní odběry byly negativní a reprezentace odehrála středeční zápas na Kypru, kde zvítězila 2:1.

Tým má do Izraele z Larnaky odletět během soboty. V židovském státě panují kvůli zhoršené epidemiologické situaci přísná koronavirová opatření a dokonce celostátní uzávěra. Česká výprava dostala před říjnovým srazem povolení přicestovat díky výjimce pro profesionální sport.

Nedělní zápas má v Haifě výkop ve 20.45. V říjnovém termínu ještě reprezentanti odehrají ve středu utkání ve Skotsku, kam se má mužstvo přesunout z Izraele.

Problémy už dříve

Český celek má s koronavirem podobné problémy jako před měsícem. Kvůli dvěma pozitivním testům u členů realizačního týmu muselo mužstvo v září po výhře 3:1 na Slovensku v úvodním duelu Ligy národů do izolace a k následnému utkání doma se Skotskem FAČR narychlo poskládala nový výběr výhradně z hráčů české ligy. Improvizovaná reprezentace smolně prohrála 1:2.

FAČR kvůli zářijovým problémům ještě zpřísnila opatření proti šíření nemoci. Do výsledků pondělních prvních testů v Praze byli jednotliví členové mužstva izolováni na hotelových pokojích a celý realizační tým podstoupil ještě jedno kolo odběrů navíc už minulý pátek.

FAČR připravila v souvislosti s pandemií vlastní manuál a pro hráče ze zahraničí speciální hráčskou kartu. Zároveň poskytla detailní informace všem klubům, které dodaly hráče. Všichni členové reprezentace jsou během srazu izolováni od ostatních osob.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Často nevyřčené vlastnosti, které muži u žen velmi ocení

Téměř každý vztah začíná s přemírou vášně. Jeden druhého zkoumáme mentálně, fyzicky i emocionálně. Prožíváme …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *