Web zprávy

Další rekord v počtu nakažených. Oranžové budou nejméně tři regiony

Čísla se v posledních dnech nelepší. Ve středu přibylo 1161 případů nákazy, jen o dva méně než během dosud rekordního úterý. Změnu na semaforu Rážová ve čtvrtek avizovala, když už byla známá večerní čísla, která byla opět vysoká. Nakonec za celý den evidovali hygienici 1382 nakažených.

Celkem se za více než půl roku nakazilo 32 413 lidí, z nich se téměř 20 800 vyléčilo a 448 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 11 178 lidí.

V oranžové barvě, která značí počínající komunitní přenos, je zatím Praha. Podle Rážové na semaforu přibude i zelených regionů, což je druhý stupeň varování. Nejvážnější je červený stupeň, který značí narůstající nebo přetrvávající komunitní přenos.

Kvůli zhoršené situaci platí od čtvrtka zpřísněná opatření. Nosit roušku je povinné ve vnitřních prostorách budov v celé zemi. Od pátku pak v pražské MHD platí zákaz nástupu a výstupu cestujících předními dveřmi autobusů a většiny tramvají. U autobusů na městských linkách v Praze bude navíc zahrazena první řada sedaček. Řidiči autobusů budou také ode dneška při každém zastavení v zastávce otevírat všechny dveře bez nutnosti tisknout tlačítko. Pražský magistrát a dopravní podnik (DPP) přistoupily ke stejným opatřením i na jaře.

Proti jaru, kdy epidemie propukla, se změnila věková struktura nakažených. Razantně přibylo nákaz mezi dětmi a mladými lidmi. Od počátku března bylo evidováno ke čtvrtečnímu večeru celkově 31 759 případů nákazy, mezi nimiž převládají lidé v produktivním věku mezi 41 a 50 lety následováni skupinou 21 až 30 let.

Bylo provedeno už více než milionu testů včetně těch opakovaných.

Koronavirový semafor

Foto: ministerstvo zdravotnictví

Také přečtěte

Veganství a vegetariánství je na vzestupu a je to dobře, říká lékař Jan Gojda

„Všichni, kdo maso vynechají úplně, mohou být ohroženi nedostatkem některých živin nebo jiných látek, což …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *