Web zprávy

Debata Blesku: Povinné roušky, platy lékařů a potíže ve zdravotnictví

Roušky se vrací do vnitřních prostorů v Česku – až na výjimky stanovené ministerstvem zdravotnictví. Jedna z nich se vztahuje i na televizní debaty – našim hostům jsme proto dali volnou ruku v tom, zda za svůj stolek usednout v roušce, či bez.

Kdo se debaty na téma Zdravotnictví zúčastní? Opět jde o osmičku zástupců, vybraných na základě průzkumu Phoenix research v krajích a redakčního propočtu celorepublikového výsledku.

Debata Blesku: Peníze pro důchodce, chudoba v ČR kvůli viru i útrapy hospodských

Konkrétně pak jde o tuto sestavu hostů: Jiří Mašek (ANO, Královéhradecký kraj), Hana Ančicová (Piráti, Zlínský kraj), Ilona Mauritzová (ODS, Plzeňský kraj), Vít Ulrych (KDU-ČSL, Pardubický kraj), Stanislav Mackovík (KSČM, Liberecký kraj), Richard Pikner (TOP 09, Plzeňský kraj), Filip Ušák (STAN, Ústecký kraj), Jaroslav Krákora (ČSSD, Ústecký kraj).

Redakce Blesk Zpráv se rozhodla nezvat do krajských debat zástupce SPD. A to kvůli konstantním xenofobním postojům a opakujícím se projevům nesnášenlivosti jejich čelních představitelů, na které ve své zprávě z letošního roku upozorňuje i ministerstvo vnitra.

Řeč tentokrát bude i o obavách Čechů z návštěvy doktora během pandemi, zanedbávaných vyšetřeních a odkládání zákroků. Vedle toho pak i o aktuálních otázkách nárůstu počtu potvrzených případů covid-19, trasování a testování v Česku. Ale také o platové situaci v nemocnicích a oděmách pro zdravotníky či prevenci různých onemocnění.

Již v úterý 15. září vás pak na Blesk.cz čeká od 11:00 debata další – na téma Doprava.

Podívejte se na záznam 1. debaty Blesku z úterý 8. září na téma Covid-19 a chudoba:Také přečtěte

Čas ukázal, jaký náskok Schelingerova hudba měla, míní Miloš Dodo Doležal

„Jirkovo vizionářství nebo prorocký odkaz má svůj rozměr teprve teď, s odstupem času. Chtěl jsem …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *