Web zprávy

Desítky hasičů likvidovaly požár chaty, škoda je milion korun

„Hasiči museli ochlazovat před velkým žárem i okolní objekty. Velitel zásahu nechal na místo povolat správu a údržbu silnic, protože přístupové cesty i stékající použitá voda pod nohama zasahujících hasičů namrzala a vytvářela souvislou vrstvu ledu. Hasičům na místě ztěžoval práci mráz, který dosahoval časně ráno – 5 ° C. Práce hasičů v mrazivém počasí je velmi komplikovaná. Hrozí mnoho rizik. Dochází k zamrzání čerpadel, hadicových vedení a armatur, voda použitá na hašení neodtéká, ale vytváří na konstrukcích, přístupových cestách a požární technice silné vrstvy ledu, a tím dochází k omezení pohybu hasičů. Při mrazu také dochází k podstatně intenzivnějšímu hoření, způsobenému teplotním rozdílem hoření a okolí,“ popsala tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 4.59 hodin.

Chata se nacházela v oblasti přilehlých rekreačních objektů. Hasiči je museli chránit. K chatě je připojena kůlna, na kterou oheň neustále přeskakoval. Kůlna je připojena k další a zase hned k chatě. Voda postupně docházela a tak na místo byly povolány jednotky z okolí. Všude byl dým a hasičům postupně docházela i dýchací technika. Proto na místo byla povolána HZS Chrudim – chemická služba, která doplňovala hasičům tlakové lahve na místě.

Škoda bude podle slov vyšetřovatele hasičů předběžně stanovena na 1 milion korun. Příčinu vzniku požáru není možné v tuto chvíli určit, protože požár není ještě uhašen a do objektu nelze vstoupit. (ron, sas)


Také přečtěte

Bidenův úřad se zbavuje lidí napojených na Trumpa. Končí ředitel v čele Rádio Svobodná Evropa | iROZHLAS

Dočasná šéfka americké Agentury pro globální média (USAGM) Kelu Chaová, kterou do funkce jmenoval před …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *