Web zprávy

Děsivé pozůstatky války ve Vietnamu: Děti Agenta Orange se rodí dosud postižené

venu
11. října 2020 • 10:00

foto: Profimedia.cz

Válka ve Vietnamu sice skončila v roce 1973, její následky však stále přetrvávají. Dodnes byste mohli v této zemi narazit na děti se závažným genetickým onemocněním, které způsobily tisíce tun látky s názvem Agent Orange, shozené na vietnamské území.

27. ledna 1973 byla v Paříži podepsána mírová dohoda, podle níž byla formálně ukončena válka ve Vietnamu. Nikdo v té době ale asi úplně netušil, že si země ponese svůj úděl dodnes.

Erotické pohlednice z 1. světové války: Platidlo i odreagování pro vojáky

red
19. září 2020 • 21:50

Během vietnamské války americká armáda používala látku ze směsi dvou herbicidů Agent Orange, která měla zabít stromy a rostliny, které blokovaly americkému letectvu výhled ze vzduchu na kryty vietnamských bojovníků schovávajících se v džungli.

Pravda o dokonalé Hitlerově mládeži: Orgie, nechtěná těhotenství a vynucené potraty

red
12. září 2020 • 09:58

Agent Orange a jeho účinná látka dioxin je však jedna z nejjedovatějších látek, které jsou člověku známy. A samozřejmě nezabíjí jen stromy a rostliny, ale ubližuje všemu živému. Například lidem. Na území Vietnamu dopadlo více než 70 000 tun, což se samozřejmě muselo někde podepsat. Děti Agenta Orange se říká těm, které kvůli této látce trpí genetickým onemocněním.Také přečtěte

Za hodinu byly rezervace na očkování pryč. Systém padal, frustraci přineslo i zpožďování SMS

Zná to každý, kdo někdy chtěl do Dejvického divadla: při spuštění prodeje lístků web pod …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *