Web zprávy

Déšť i přízemní mrazíky. Počasí se vrací k normálu

Výhled se týká období od 28. září do 25. října. „Během září se dosud týdenní teploty udržovaly většinou nad dlouhodobým normálem. V následujícím období budou již teploty klesat a postupně se přiblíží k normálu,“ uvedli meteorologové.

První podzimní sníh se objevil na Šumavě

Foto: ČHMÚ

V příštím týdnu sice budou teploty v maximech postupně stoupat, ale i tak se dostanou „jen“ k 20 stupňům. Poměrně chladno bude i v noci – v pondělí meteorologové předpokládají nejnižší noční teploty v rozmezí 6 až 2 stupně, místy se dostaví přízemní mrazíky.

„Týdenní maximální teploty by se měly pohybovat zpočátku většinou kolem 16 stupňů Celsia, postupně kolem 12 stupňů, minimální zpočátku většinou kolem 7 stupňů Celsia a v závěru období až kolem 2 stupňů,“ napsali meteorologové.

Pršet by mělo zejména na začátku zmiňovaného období. Výrazné srážky se čekají už o tomto víkendu, podle výstrahy před deštěm, která platí od pátku až do sobotního poledne, může spadnout v úhrnech 40 až 60 mm za 24 hodin, a pršet bude i dál.

„Očekávají se nadnormální srážky, avšak už by neměly dosáhnout výraznějších úhrnů. Postupně bude srážek během období ubývat a nejméně četné budou uprostřed měsíce října,“ stojí ve zprávě ČHMÚ.

Jako celek bude dané období srážkově průměrné.

Také přečtěte

Hitchin: Předčasně narozenou holčičku zachránil svačinový pytlík

Předčasně narozená holčička Orla-May Rospoová-Hughesová přežila, přestože přišla na svět v pouhém 27. týdnu těhotenství. Vážila …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště