Web zprávy

Děti jsou neukázněné a nesoustředěné, kritizují odbory roušky ve třídách. Prosazují raději zavření škol | iROZHLAS

Školští odboráři v pátek vyzvali zástupce vlády a hygieniků, aby v regionech s nejvyšším rizikem nákazy covidem-19 rozhodli o uzavření škol a přechodu na distanční vzdělávání. Při výuce v rouškách jsou podle nich děti nesoustředěné a neukázněné. V pátek o tom informovala mluvčí odborů Jana Kašparová.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítVýuka s rouškami, která platí plošně, je podle odborářů velmi náročná. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Roušky ve výuce se nosí ve školách kvůli zhoršující se epidemické situaci od pátku v celé ČR. Výjimkou je první stupeň základních škol, hodiny tělocviku, zpěv či hra na dechové nástroje. Epidemií nejhůře postiženým regionem v ČR je Praha. Podle primátora hlavního města Zdeňka Hřiba se proto přesune na mapě regionů podle rizika nákazy do červené barvy, kterou zatím žádný okres nemá.

Podle Kašparové se odboráři obrátili na ministra školství Roberta Plagu, ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (oba za ANO) a hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou, aby zvážili zhoršující se epidemickou situaci. V regionech, kde bude na semaforu svítit červená, by se podle odborů mělo přejít na distanční vyučování a škola by měla být na nezbytnou dobu uzavřena, sdělila mluvčí.


Spolupráce s hygienou je nejasná. Nevím, co bude, až se objeví první nakažený, přiznává ředitel školy


Číst článek

Výuka s rouškami, která platí plošně, je podle odborářů velmi náročná. „Setkáváme se u učitelů s odezvou, že v rouškách a respirátorech je pro ně velmi složité udržet pozornost žáků i nezbytnou kázeň při výuce,“ uvedl předseda školských odborů František Dobšík.

Hřib v pátek kolem poledne oznámil, že v Praze se výuka na dálku zavede od příštího týdne na středních a vysokých školách. Později ale upřesnil, že se to bude týkat pouze vysokých škol. S přechodem výuky na distanční vzdělávání na středních školách podle něj nesouhlasí hygienici.

Praha, stejně jako dalších deset regionů, je v současnosti na takzvaném semaforu rizika nákazy označena oranžovou barvou, což znamená počínající komunitní přenos. Další okresy jsou většinou ze Středočeského kraje, dále jde o okres Uherské Hradiště a Chebsko.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Dům učitele angličtiny nenásilně spojuje učebnu se soukromými prostory

Ústředním prvkem domácnosti schované do dvoupodlažní dřevostavby je prostor v japonském prostředí zvaný doma. Je …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště