Web zprávy

Dětské jídlo 190 krát jinak. Velká svačinková bichle poradí zdravou svačinu na každý školní den

-bam-9. září 2020 • 14:00

foto: Velká svačinková bichle

Za vznikem kuchařky stojí dvojice autorek Pavlína Mähringová a Veronika Břicháčková, které zjistily, že na českém trhu jsou tisíce různých kuchařek, ale téměř žádná z nich se nevěnuje pouze svačinám. „Začaly jsme tedy dávat dohromady všechny dobroty, který se nám osvědčily, a nápady se jen hrnuly. Po čtyřech měsících intenzivní práce tak loni na podzim vznikla elektronická kuchařka Velká svačinková bichle, kterou si od té doby zakoupilo už více než tisíc rodin a máme na ni spoustu krásných ohlasů. Na základě nich jsme se nyní rozhodly vydat také tištěnou verzi kuchařky,“ popisují autorky Pavlína s Veronikou.

190 tištěných receptů propojených s moderními technologiemi

Velká svačinková bichle obsahuje na více než 400 stránkách 175 svačinových receptů v 8 základních kategoriích a 15 speciálních receptů určených pro zvláštní příležitosti jako jsou třeba Vánoce, narozeniny nebo Mikuláš. Každý recept je vymyšlen tak, aby poskytl plnohodnotnou svačinu. S tím, aby byly svačiny opravdu nutričně vyvážené a nic důležitého v nich nechybělo, autorkám pomohla specialistka na výživu Alexandra Košťálová. Recepty lze zvětšením chystané porce snadno využít také jako snídani či večeři. A to nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Ideální návod na veganskou dietu? Nikdo nezná přesnou odpověď

Hana Vincourová
3. září 2020 • 15:39

Další výhodou kuchařky je chytré kombinování receptů do týdenních plánů a využití sezónních potravin. „Pojetí našich receptů je unikátní v tom, že jsou kombinovány do týdenních plánů, které pokryjí celý školní rok. Skvěle tak využijete i sezónní potraviny a velmi snadno si připravíte nákup na nadcházející týden. Stačí se jen držet naší knihy,“ uvádějí autorky. Vedle týdenních plánů pak lze používat i obsah po kategoriích (např. jogurtové svačinky, pomazánky, saláty atd.). Kromě toho, že každý recept v tištěné kuchařce doprovází i jeho samostatná barevná fotografie, má také vlastní QR kód. Jeho načtením se aktivují skvělé funkce pro členy projektu #vicnezkucharka.

Knihu lze až do 24. září objednávat na crowdfundingovém serveru Hithit.cz, kde se během prvních 20 hodin povedlo od fanoušků vybrat 100% částky potřebné pro tisk Velké svačinkové bichle. Tím, ale kampaň zdaleka nekončí. Autoři si totiž stanovili další milníky. „Tím, že se podařilo vybrat neuvěřitelného půl milionu, si budete moci v některých městech Velkou svačinkovou bichli převzít osobně u šálku dobré kávy. Dále vám představíme také plánovanou kuchařku na příští rok. Následovat pak bude další milník, jehož součástí bude mimo jiné i to, že rozdáme 100 kuchařek školním a školkovým jídelnám, na jejichž výběru se budou podílet i přispěvatelé,“ prozradil Tomáš Mähring, který stojí za marketingem projektu.

Jako dárek k začátku školy autorky uvolnily svačinkové recepty na celé září v elektronické pdf podobě, ke stažení jsou zde. Na příklady svačinek se podívejte do naší fotogalerie:

Od žemle k syrové rybě a pikantní polévce. Nechte se inspirovat snídaňovým menu napříč …

Veronika Zenklová
7. srpna 2020 • 11:54

Po vlastní ose za skandinávskou kuchyní aneb Jak si užít Norsko s obytkou a vařičem

Irena Páleníčková
25. června 2020 • 15:46Také přečtěte

USA očkují rychleji, než Biden slíbil

„Jsme napřed o několik týdnů,“ ohlásil nový šéf Bílého domu. Denně se v USA naočkuje …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště