Web zprávy

Devět z deseti volkswagenů prodaných v Norsku mají brzy být elektromobily

Zprávu o ambiciózních plánech norského zastoupení Volkswagenu přinesla agentura Reuters. Jak se ale zdá, odhady nemusejí být tak nereálné, jak se na první pohled zdá. V severské zemi padnul minulý měsíc absolutní rekord. Celých 61,5 procenta nových automobilů prodaných v Norsku za uplynulé září totiž tvořila auta na čistě elektrický pohon.

Norsko zavedlo pro trh s elektromobily speciální podmínky. Auta jsou osvobozená od daní a vyšší daň naopak platí ti, kteří si berou benzínové či naftové vozy. Tímto pokřivením volného trhu se v Norsku „podařilo” stlačit cenu elektromobilu na úroveň srovnatelného konvenčního automobilu.

Do roku 2025 země plánuje kompletní zákaz prodejů aut na fosilní paliva. A právě to nahrává do karet Volkswagenu, který začíná chrlit na globální trh jeden elektromobil za druhým.

Volkswagen ID.3

Foto: Marek Bednář, Novinky

Minulý měsíc se v Norsku představil nový elektrický Volkswagen ID.3 a okamžitě opanoval tamní prodeje v kategorii elektrických vozidel. Porazil tak Teslu Model 3 a dokonce i švédský Polestar 2. Není se proto čemu divit. Volkswagen má v Norsku jen ty nejvyšší ambice.

„Čísla nám s jistotou umožňují říci, že příští rok můžeme dosáhnout 90 procent prodaných aut na elektřinu,“ řekl Reuters vedoucí norského zastoupení Volkswagen Harald A. Moeller. „Zákazníci se navíc příští rok mohou těšit na ještě větší výběr elektrických automobilů Volkswagen,“ dodal hrdě Moeller.

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Volkswagen na Sauto.cz.

Také přečtěte

Politici vzpomínají na holokaust, Zeman promluví v angličtině

Terezín | foto: Martin Adamec, MAFRA Předseda Senátu Miloš Vystrčil u této příležitosti kritizoval použití Davidovy hvězdy …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *