Web zprávy

Dezinfekce na ruce způsobila holčičce otřesné popáleniny obličeje

Děti byly zrovna na procházce s pečovatelkou, když její matce zavolali do práce. Malá Izabella byla těžce popálena a tak za ní spěchala do nemocnice. „Srdce se mi zastavilo a já začala panikařit, hned jsem odešla z práce,“ popisuje prvotní okamžiky hrůzy Larrissa Schaffenbergová (29).

Krutý osud popálené Natálky: I 10 let po útoku se bojí usnout! Nejhlubší jizvy má na duši

Izabella si přitom hrála jako jindy se svým bratrem, bratrancem a jedním ze sousedových dětí. Uprostřed hry po sobě začali stříkat desinfekci, kterou rodina používala k ochraně před covidem-19. „Podařilo se jim to stříknout na římsu na verandě. Sousedovic dítě mělo zapalovač a vzniklou louži zapálilo. Vzplanulo to tak silně, že to zachytilo tvář Izabelly,“ popisuje rozrušená matka.

Co je propustili z nemocnice, musela Larrissa čistit dvakrát denně dívence mokvající rány, znovu nanést gázu a obvázat čelisti stahujícím obvazem, který i nyní musí nosit 23 hodin denně. „Ten snad pomůže zploštit a vyrovnat jizvy mé dcery, aby se jí tvář zahojila co nejlépe. Možná, že to bude muset nosit několik let, záleží jen na regeneraci jejího tělíčka,“ podělila se o jejich každodenní trápení.

Vychovatelka v nymburské školce opařila holčičku (2): Vylila na ni kávu

Dívenka naštěstí nepotřebuje žádné kožní štěpy. Jizvy se jí pomalu zacelují, ze začátku se jí neustále otevíraly a prosakovaly. „Je to srdcervoucí, moje holčička si teď myslí, že je ošklivá. Každý den jí opakuju, že je krásná a nemusí přitom vypadat jako všichni ostatní, ale nevěří mi to,“ líčí s tím, že je pro její dceru úlevou, když se škola přesunula na online platformu a ona může mít při vyučování vypnutou kameru, aby ji její spolužáci neviděli.

Jsem šokovaná, že desinfekční prostředek může způsobit takové škody! Nevěděla jsem, že může takto vybouchnout. Pro Izabellu to bylo strašně traumatizující,“ řekla Larrissa s tím, že se kvůli tomu cítí provinile vůči své dceři. „Ukazuje nám, že i když je tak malá, je velmi silná a jsem si jistá, že nakonec bude v pořádku.“

Teprve rok a půl starého chlapečka týrali rodiče: Měl popálené nohy a obličej samou modřinu



Také přečtěte

Technická závada, nebo rozkaz shora? Kvóty na potraviny prošly až po opravě hlasování sedmi poslanců hnutí ANO

Novelu zákona o potravinách schválila sněmovna až na druhý pokus. Poslanci, díky jejichž hlasům postoupil …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *