Web zprávy

Dítě narozené v letadle bude moct cestovat zdarma. Ale jen do jedné destinace

Pilot chtěl kvůli cestující jemenské národnosti Hidžam Nasr Naji Daabanové nouzově přistát v Mnichově. Doufal, že ženu pak stihne záchranka přepravit do nemocnice. Porod se ovšem udál rychleji a žena ho díky asistenci lékaře, který byl shodou okolností v letadle, zvládla přímo na palubě.

V reakci na událost se aerolinie rozhodly čerstvě narozené holčičce udělit možnost bezplatného cestování, ta se nicméně vztahuje jen na lety do Mnichova, kde letadlo nouzově přistálo.

„Předseda holdingu společnosti Rushdi Zakaria cestující poblahopřál,“ uvedla společnost EgyptAir na Twitteru. „Pilot Amr Abu Al-Nayin uvedl, že je naším potěšením přivítat novou cestující, a abychom s její rodinou tuto událost oslavili, rozhodli jsme se jí darovat bezplatné letenky na lety do Mnichova do konce života,“ doplnila společnost.

Nejde o první porod, který se odehrál během letu. Loni v květnu začala žena rodit cestou z Rijádu do Manily a letadlo muselo nouzově přistát v indickém Haidarábádu. Jiná žena zase porodila během letu před dvěma lety a její syn byl společností Jet Airways rovněž odměněn lety zdarma.

Také přečtěte

iPhony čeká designová změna. Apple se má inspirovat androidí konkurencí

Rok 2017 byl pro Apple milníkem, představil totiž první iPhone s displejem přes celou čelní …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště