Web zprávy

Dívka na hřišti natočila predátora. Obtěžoval i vaše dítě? ptá se policie


Policisté po muži pátrali dva roky, od doby, kdy 13. října 2018 oslovil nezletilou dívku na dětském hřišti mezi ulicemi Travná a Manželů Dostálových v Kyjích.

Muž podle výpovědi svědků nejdříve pozoroval děti zpovzdálí a pak přistoupil k jedné z dívek. Navázal s ní slovní kontakt, potom se jí začal dotýkat a pokoušel se ji vytáhnout na procházku.

Dívka na jeho nabídky nereagovala a držela se s ostatními dětmi. V nestřeženém okamžiku se jí navíc muže podařilo nahrát na svůj mobilní telefon.

Po vyhoštění se na hřiště vrátil

Muž byl shodou okolností krátce po tomto incidentu vyhoštěn z Česka. Tehdy ještě policisté nevěděli, že je to člověk, kterého hledají. Pátrali proto dál. 

Muž se po dvou letech do Česka vrátil a znovu zamířil na dětské hřiště v Praze 9.

Policie uvedla, že jeho obětí byl tentokrát nezletilý chlapec, kterého muž nejdříve osahával a pak ho pobízel k sexuálním praktikám. Chlapec před mužem utekl domů, kde vše řekl rodičům a ti zavolali na linku 158.

Policisté muže zadrželi ve večerce kousek od hřiště, kde se opíjel.

„Jednačtyřicetiletého cizince, po kterém jsme pátrali téměř dva roky, zadrželi v neděli krátce po činu policisté z místního oddělení Kyje,“ sdělila policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Muž řekl, že si téměř na nic nepamatuje

Muž je obviněný ze spáchání trestných činů navazování nedovoleného kontaktu s dítětem a výtržnictví. Hrozí až dva roky vězení. 

Při výslechu muž sdělil, že si téměř na nic nepamatuje a do České republiky přicestoval před dvěma měsíci. Policie se nicméně domnívá, že má muž podobných útoků na svědomí víc.

„Prosíme rodiče, kteří mají obdobnou zkušenost s tímto mužem nebo byli oni či jejich děti svědky tohoto jednání, aby neprodleně kontaktovali linku 158 anebo navštívili nejbližší policejní služebnu,“ dodala Siřišťová.

Muž je asi 180 cm vysoký, má krátké světlé vlasy, hovoří špatnou češtinou s ukrajinským přízvukem a má defekt na jednom z předních zubů.

Také přečtěte

Škodě Auto loni v Česku klesla výroba na tři čtvrtě milionu aut

Kvůli pandemii automobilka v loňském roce dodala zákazníkům po celém světě jen 1,005 milionu vozů, …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *