Web zprávy

Dívka zemřela v Nitře: Byla pozitivní na koronavirus!

K velmi smutné a tragické události došlo v nitranské nemocnici. Zemřela tam teprve patnáctiletá dívka. Mladičká pacientka byla pozitivní na koronavirus, jehož pandemie zabíjí po celém světě. Přesnou příčinu smrti však určí až pitva.

O tragédii informoval Nový Čas, jehož zdrojem byl nejmenovaný čtenář. Smutnou událost pak potvrdila sama nemocnice. „Můžeme potvrdit, že jsme během víkendu přijali na Kliniku dětí a dorostu polymorbidní (trpící vícero závažnými zdravotními potížemi – pozn. redakce) pacientku se závažnými chronickými nemocemi, která byla pozitivně testovaná na covid-19,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Nitra Tatiana Kubinec.

Bratr (†20) a sestra (†22) zemřeli na koronavirus během 11 dní. Zdrcená matka připravuje dva pohřby

Následně byla přeložená na Infekční kliniku, kde zemřela. Přesnou příčinu úmrtí bude možné určit až po pitvě zesnulé,“ dodala. Smrt dítěte potvrdil před zasedáním vlády i ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Děvče podle něj mělo i jiné zdravotní problémy a bylo silně obézní, což je jedním z největších rizikových faktorů úmrtí při nákaze koronavirem. Zdravotníci proto bijí na poplach, aby morbidně obézní lidé začali s hubnutím.

Situace se na Slovensku i v Česku zhoršuje

Na Slovensku přibylo v úterý 8. září 161 lidí nakažených koronavirem. Jejich celkový počet tak stoupl na 4888. Laboratoře nezahálí a otestovali dalších 5309 vzorků. Z onemocnění covid-19 se vyléčilo dalších 34 pacientů. V sousední zemi nemoci podlehlo celkem 37 lidí a situace se celkově zhoršuje. Situace eskaluje i v Česku, kdy včera přibylo rekordních 1164 potvrzených případ. U nás si virus vyžádal životy už 441 lidí.

Mladá máma porodila dvojčátka a vzápětí zemřela na koronavirus: Otec na ně zůstal sámTaké přečtěte

Golfista Thomas zaklel. Přišel o sponzora a musí projít nápravným programem

Justin Thomas v prvním kole na US Open na hřišti v Mamaronecku | foto: AP „Nezklamalo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *