Web zprávy

Dlouhovláska: Umělé vlasy místo pravých? Podvod se neprokázal, uvedla policie

Celý příběh se začal odvíjet v momentě, kdy Zuzance začaly kvůli alopecii padat vlasy. Její máma pak od pražského salonu Dlouhovláska dostala paruku, jež měla být vyrobená z vlasů od dárců. Holčičce se pak ale udělal ošklivý ekzém. „Chtěla jsem vědět, zda je to vhodné pro děti s jemnou kůží. Zuzance byly tehdy tři roky. Kůže na hlavičce malého dítěte je velmi jemná. Chtěla jsem také vědět, jestli jde opravdu o pravé lidské vlasy, jak bylo deklarováno,“ uvedla loni v létě pro eXtra.cz maminka Zuzanky.

Salon uvedl, že vlasy jsou pravé, maminka si pak ale podle svých slov nechala udělat testy. „Závěr z měření je jednoznačný. Je to směs syntetického polyamidu s nějakým hedvábím. Už jen na omak je vidět, že ten vlas je relativně hodně hrubý. Jsou to v podstatě materiály, které se běžně používají na tkaní svetrů,“ měla jasno Ing. Miroslava Novotná, CSc., která na VŠCHT vede laboratoř molekulové spektroskopie.

Svědci popsali u soudu vztah zavražděných Přemysla a Marie.

Salon si však i nadále stál za svým. „Jestli si to pamatuji správně, tak to byla paruka, kterou jsme dávali někdy před třemi lety. Vždycky jsme paruky dělali z pravých vlasů. S technologií jsme šli hodně dopředu, takže nevím, zda je v tomhle ohledu nějaký problém. Vím, že se nám před třemi lety někdo ozval, ale pak komunikovat přestal,“ uvedla majitelka Dlouhovlásky Petra Valentová loni v létě. „Paruky jsou z darovaných vlasů a každý, kdo nás sleduje déle, ví, že si je barvíme, melírujeme, na videích žehlíme a různě upravujeme, což by se syntetickými vlasy nešlo,“ dodala.

Případ odložili

Bylo podáno trestní oznámení, policisté ho však odložili. „Policisté prověřovali případ v celé jeho šíři, nicméně ze zjištěných skutečností – například výslechem obdarovaných či osob, které vlasy darovaly, a dalších zúčastněných – se nepodařilo prokázat původní podezření z trestného činu podvod. Na základě těchto skutečností tak byla celá věc odložena. Tím není vyloučeno řešit věc občanskoprávní cestou,“ uvedl Rybanský.

Policejní německý ovčák Noris s psovodem Miroslavem Salavou byli oceněni v kategorii Záchranný čin služebních psů 22. září 2020 v Praze při vyhlášení vítězů ankety Statečné psí srdce za rok 2019.

Dlouhovláska vyrábí od roku 2015 paruky z vlasů, které jí zdarma poskytují dárkyně. Na svém webu uvádí, že cílem projektu je, aby si ženy a dívky, které vlasy z jakéhokoliv důvodu ztratily, nemusely draze kupovat vlasové náhrady a paruky.Také přečtěte

Výzva ženám: udělejte si k MDŽ radost. Za fotografii získáte kosmetiku

Stačí jen zachytit to, čím jste si udělala radost, a fotografii poslat do soutěže. | …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště