Web zprávy

Dnes už přibylo 4525 případů covidu. O 1400 více než do čtvrtečního večera

ilustrační snímek

ilustrační snímek


| foto: ČTK

Komunitně se nemoc covid-19 šíří podle ministerstva zdravotnictví už v pěti krajích. Ve třetím stupni rizika s červenou barvou jsou na mapě Praha, Středočeský, Jihomoravský, Zlínský a Královéhradecký kraj.

Zbytek republiky je oranžový, ukazuje tzv. semafor na stránkách ministerstva zdrvaotnictví. Do minulého týdne byly regiony hodnoceny po jednotlivých okresech, nyní jsou jednotně zbarveny celé kraje.

„Situace v rámci České republiky není dobrá. I nadále se potýkáme s vysokým počtem nárůstů, které mají i exponencionální charakter. Žádám všechny občany, aby respektovali opatření, která jsme zavedli nebo zavádět budeme,“ uvedl v tiskové zprávě ministr zdravotnictví Roman Prymula.

Takzvaný semafor hodnotí data v týdnu do 6. října. V dalších dvou dnech bylo pozitivně otestováno přes 5 000 případů. Podle vyjádření ministra může být ale reálně nakažených i několikanásobně víc, protože je velmi vysoký podíl pozitivních ze všech provedených testů. Laboratoře ve čtvrtek provedly 17 188 testů, asi o 6 300 méně než ve středu, přesto byl přírůstek nakažených téměř totožný.

Nakažených mezi testovanými bylo nejvíce od začátku epidemie, 31,4 pct. Prymula uvedl, že do nemocnice bude potřebovat po týdnu až deseti dnech 2,3 procenta nakažených.

Také přečtěte

Mariánské Lázně dají podnikatelům slevu na nájemném, Vary vyčkávají

Sleva v Mariánských Lázních bude platit od 1. února do 30. dubna. Opatření se týká …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *