Web zprávy

Do sociálních zařízení na Uherskohradišťsku nebudou smět návštěvy, rozhodli hygienici | iROZHLAS

Hygienici od pátku zakázali na Uherskohradišťsku návštěvy v pobytových sociálních zařízeních. Mimořádné opatření platí do odvolání. Okres je na semaforu ministerstva zdravotnictví červený, což značí nejvyšší riziko nákazy koronavirem. Aktuálně je tam 1252 nakažených. Pro Uherskohradišťsko zákaz návštěv platí, pro Zlínsko, Kroměřížsko a Vsetínsko zákaz návštěv hygienici doporučili, řekla v úterý Vendula Ševčíková z krajské hygienické stanice.Zlín

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítIlustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Zákaz návštěv na Uherskohradišťsku se týká všech poskytovatelů sociálních služeb v domovech pro seniory, domovech se zvláštním režimem a odlehčovacích sociálních služeb v pobytové formě.


Žádné uzavření Prahy a dalších měst nebude, uvedl Prymula. Opatření se ale budou zpřísňovat


Číst článek

Výjimku mají nezletilí uživatelé sociálních služeb, uživatelé s omezenou svéprávností a lidé v konečném stadiu nevyléčitelného onemocnění, k těmto lidem návštěvy mohou.

„Účelem mimořádného opatření je zamezení vzniku a dalšího šíření onemocnění covid-19 mezi nejvíce ohroženými skupinami obyvatel. Pobytová zařízení sociálních služeb jsou zajišťována pro osoby vyššího věku, ale i pro pacienty s chronickým onemocněním, dlouhodobě nemocné, lidi po úrazech, pacienty v konečném stadiu onemocnění, kteří nemohou být ve svém sociálním prostředí. Většina těchto pacientů splňuje kritéria rizikových osob závažnějšího průběhu onemocnění covid-19,“ uvedli hygienici.

Podle Venduly Ševčíkové z krajské hygienické stanice je v kraji ze sociální oblasti několik lidí v karanténě, jde o personál zařízení i klienty, jsou to však jednotlivci. U žádného sociálního zařízení nerozhodli hygienici o jeho zavření.


ONLINE: V úterý padl další rekord v počtu nakažených koronavirem. Pozitivních bylo 4457 lidí, v Praze 856


Číst článek

Nemocnost covidem-19 je podle hygieniků na Uherskohradišťsku 380 lidí ze 100 tisíc. Podle hygieniků by nakažených mělo přibývat. V kraji je k dnešku od začátku epidemie 4682 případů nákazy koronavirem, aktuálně nemocných je 2463 lidí, což je o 181 více než v úterý.

V pátek hygienici zveřejnili nové mimořádné opatření, kterým se v celém kraji od pondělí zavřely na dva týdny střední školy, základní umělecké školy a také jazykové školy. Zavřená jsou i střediska volného času.

Ve školách s výjimkou mateřských se nesmí vyučovat zpěv, na druhém stupni základních škol není tělocvik.

Už dříve přešla na distanční výuku zlínská univerzita. Od pondělí v Česku platí nouzový stav, který doprovázejí další omezení pro shromažďování lidí nebo pro restaurace.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Pes doprovází člověka možná už 23 tisíc let. Sblížila je nejspíše zima

Podle nových vědeckých závěrů vyplývajících z analýzy pravěké psí DNA se zdá, že psí soužití s lidmi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *