Web zprávy

Do třebíčského výrobce plicního ventilátoru CoroVent vstoupili Korejci

Po získání americké certifikace jde o další rozhodnutí s cílem zajistit prodeje ventilátorů CoroVent na zahraničních trzích, uvedl Jiří Denner, jednatel MICo Medical a majitel skupiny MICo Group.

Plicní ventilátor CoroVent určený pacientům s koronavirem vznikl díky spolupráci Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, iniciativy COVID19 a firmy MICo, podpořila ho veřejnost.

Korejský partner se podle Dennera bude výhradně starat o distribuci a prodej ventilátorů CoroVent. Uvedl, že MICo Medical teď díky síle tohoto partnera eviduje závazné objednávky na stovky ventilátorů. V první fázi čeká prodej až 1000 kusů, první desítky bude firma podle Dennera expedovat během podzimu.

„S Korean Heavy Industry & Development jsme začali komunikovat v průběhu května a téměř okamžitě jsme podepsali distribuční smlouvu na vybraná teritoria,“ uvedl Denner. Pak se podle něj ale ukázalo, že minimálně bez americké certifikace bude export CoroVentu problematický.

Ventilátory CoroVent získaly americkou certifikaci. Umožní jejich nasazení v případě urgence

„Z původních stovek až tisíců poptávek nebylo možné cokoliv dotáhnout do závazné objednávky, protože certifikace byla pro všechny potenciální klienty klíčová,“ sdělil. O získání americké certifikace FDA EUA (Emergency Use Authorization) informovala firma MICo 25. srpna.

Korejská společnost už má podle Dennera zkušenosti s distribucí ochranných pomůcek do zahraničí. Přes svou kancelář v Kalifornii dodává do USA kromě ochranných pomůcek také PCR a Rapid testy na COVID-19.

V srpnové tiskové zprávě firma MICo Medical uvedla, že zatím vyrobila necelých 400 plicních ventilátorů. Část se zavázala vyrobit v crowdfundingové kampani, další poskytla pro testování.

„Za peníze českých občanů, firem a dalších dárců, kteří vývoj CoroVentu podpořili, jsme vyrobili a naskladnili plicní ventilátory v množství, jak jsme deklarovali,“ uvedl Denner. 

Respirátor z ČVUT míří za hranice. Prospěch z toho má mít i Česko

Máme poptávky z řady zemí, říká výrobce nového českého plicního ventilátoruTaké přečtěte

Navalnyj zvedl ceny letenek do Moskvy

Kritik Kremlu, který se od srpna v Německu zotavoval z údajného pokusu o otravu jedem …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *