Web zprávy

Dodržujte pravidlo 3R, vyzval Čechy Vojtěch

Vláda dlouhodobě upozorňuje na to, že k úspěšnému zvládnutí epidemie a zamezení šíření viru ve společnosti je potřeba, aby lidé byli zodpovědní a nařízení důsledně dodržovali. Ve středu tak prostřednictvím Twitteru znovu učinil ministr zdravotnictví.

Lidé by podle Vojtěcha měli dodržovat dostatečnou hygienu a dezinfekci rukou. Kvůli zamezení šíření viru prostřednictvím kapének by pak měli mít zakrytá ústa a nos rouškou či jinými ochrannými prostředky dýchacích cest. A v neposlední řadě by na veřejnosti měli dodržovat rozestupy od ostatních osob přibližně dva metry.

Vojtěch tak učinil po mimořádném jednání Centrálního řídícího týmu Chytré karantény, který ve středu rozhodl, že od čtvrtka bude v celém Česku povinné nosit roušky ve všech vnitřních prostorech budov.

Na Čechy kvůli dodržování opatření následně apeloval také premiér Andrej Babiš (ANO). „Někteří naši občané mají pocit, že tu covid není, někdo si ho vymyslel a neexistuje. Je potřeba brát ten vir vážně,” uvedl Babiš.

Epidemiologická situace v České republice se zhoršuje, za úterý v tuzemsku přibylo 1164 nových případů nákazy, což je nejvíce od vypuknutí epidemie na začátku března.

Doposud vláda a hygienici razili strategii zamezovat šíření koronaviru lokálními opatřeními zacílenými na konkrétní klastry. Jediná plošná opatření, která platila, se týkala nošení roušek v hromadné dopravě, na úřadech, vnitřních akcích s účastí nad 100 osob a v sociálních a zdravotnických zařízeních.Také přečtěte

Další norský lyžař má po sezoně: Kilde si při tréninku přetrhl vazy v koleni

Aleksander Aamodt Kilde v cíli superobřího slalomu v Bormiu. | foto: AP Osmadvacetiletý Nor se zranil …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *