Web zprávy

Dolehlo to na mě, přiznala Kvitová. Česká tenistka bojuje v úvodu US Open s nervozitou | iROZHLAS

Tenistka Petra Kvitová je po nečekaném vyřazení Karolíny Plíškové a Markéty Vondroušové zatím jedinou českou účastnicí třetího kola US Open. Kvitová v New Yorku ve dvou setech přemohla Kozlovovou z Ukrajiny a už také celkem velkou grandslamovou nervozitu.New York

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítPetra Kvitová. | Foto: Hannibal Hanschke | Zdroj: Reuters

„Musím říct, že už před zápasem jsem se cítila docela hodně nervózně. Nějakým způsobem to na mě dolehlo.“

Petra Kvitová cítí v úvodu grandslamového US Open nervozitu. Více v příspěvku Jaroslava Plašila

Petra Kvitová se před turnajem bála, jestli se v přísných podmínkách a bez fanoušků v hledišti dokáže cítit jako na grandslamu. Minimálně pokud jde o nervy spojené s velkým turnajem, se jí to povedlo. „Cítím to tak, že je to fakt grandslam, i když bez lidí. Tak to ale asi má být,“ řekla česká tenistka.

Kvitová musela otáčet utkání proti Kateryně Kozlovové z Ukrajiny, se kterou prohrávala v prvním setu 4:5 a byla na příjmu. A i když pro to nemá racionální vysvětlení, zafungoval tradiční rituál při nepříznivém vývoji – odhozená čelenka.

„Vím, že je to úplná blbost, ale někdy to pomáhá. Je to taková změna, že musím něco zahrát jinak a vývoj zápasu zlomit,“ přiznává Kvitová, která se také snaží chovat v New Yorku jako dřív.


Karolína Plíšková končí na US Open ve druhém kole. Nejvýše nasazená tenistka nestačila na Garciaovou


Číst článek

A tak jako v minulých letech ve dnech volna mezi zápasy nejezdí trénovat do tenisového areálu. I když tentokrát není přelidněný, ale naopak spíš opuštěný.

„Ve volných dnech netrénuji, protože je to docela daleko. Hodina tam a hodina zpátky, je to celkem náročné. Spíš se snažím odpočívat, ale vždy chodím do fitka cvičit, zaběhat si, takže nějaká aktivita tam je. Nemůžu celý den jen ležet,“ dodala česká tenistka, která bude na hotelu nabírat síly na své další utkání proti domácí Jessice Pegulové.

Ve čtvrtek se na kurty dostane jiná česká tenistka Karolína Muchová, která bude bojovat o postup do třetího kola proti Rusce Anně Kalinské.

Jaroslav Plašil

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Nejbohatší Číňan se po čtvrt roce ukázal. Učil jsem se a přemýšlel, řekl

Ma měl v projevu říct, že se „učil a přemýšlel“ a dospěl k závěru, že čínští …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *