Web zprávy

Donald Trump: Chtěl po novináři sundání roušky, ten odmítl

Prezident Spojených států Donald Trump dal znovu najevo svou nelibost vůči rouškám, na tiskové konferenci vyzval reportéra agentury Reuters, aby si roušku sundal. Ten ale Trumpovu žádost zdvořile odmítnul a nabídl, že bude mluvit hlasitěji. Trump v reakci jen protočil oči v sloup očividně nespokojený s tím, že ho novinář neuposlechl, uvedl list Daily Mail.

Během pondělní tiskové konference v Bílém domě prezident přerušil otázku Jeffa Masona z Reuters a požádal ho, aby si sundal roušku s tím, že stojí v dostatečné vzdálenosti. Trump novináři vysvětloval, že v roušce jeho hlas zní dost tlumeně a on mu v podstatě nerozumí.

Koronavirus ONLINE: Plán Vojtěcha nadzdvihl světové experty. Babiš: WHO ať kouká mlčet

„No, jestli si to nesundáte, zníte dost tlumeně. Takže když si to sundáte, bude to o dost snazší,“ prohlásil Trump. Mason ale opakovaně odmítl uposlechnout, roušku si nechal a nabídl jen, že bude mluvit hlasitěji. „Je to lepší?“ ptal se reportér prezidenta. Ten otráveně přiznal, že to lepší je.

Pochvala pro novináře bez roušky

Podle záběrů pořízených na konferenci ale bylo Masonovi dost zřetelně rozumět i s nasazenou rouškou. Trumpa Masonova reakce viditelně iritovala, v průběhu tiskovky při dalším dotazu pochválil jiného novináře, který si roušku sundal. „No, vidíte. Vy zníte naprosto jasně,“ podotkl prezident.

Debata Blesku: Peníze pro důchodce, chudoba v ČR kvůli viru i útrapy hospodských

Není to poprvé, co se Mason a jeho rouška stali terčem prezidenta Trumpa. Už v květnu novinář Reuters „provokoval“ nošením roušky, kterou si odmítal sundávat na konferencích. Trump ho tehdy nařkl z toho, že je „přehnaně politicky korektní“. Většina novinářů při Bílém domu však roušky nosí i na tiskovkách, jediný, kdo se jí vyhýbá je Trump. Prezident se k zakrývání úst a nosu uchyluje jen výjimečně.Také přečtěte

Po rakouských dálnicích mohou jezdit rychleji už i elektromobilisté z Česka

Rakouské dálnice znají specialitu v podobě IG-L zón, kde je snížená rychlost kvůli ochraně ovzduší. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *