Web zprávy

Donald Trump: Po nákaze koronavirem se poprvé ukázal na veřejnosti

Americký prezident Donald Trump se v sobotu poprvé od návratu z nemocnice do Bílého domu ukázal na veřejnosti, ke stovkám lidí promluvil z balkonu. Po prodělaném onemocnění covidu-19, kvůli kterému byl na tři dny hospitalizován, se prý cítí skvěle. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Hlavní lékař Bílého domu Sean Conley posléze uvedl, že Trump už není infekční. Lékaři dosud veřejnosti nesdělovali, zda má prezident již negativní test na koronavirus, přičemž to podle Reuters jednoznačně nevyplývá ani z dnešního prohlášení.

Trump z balkonu promluvil k účastníkům akce označené jako „mírumilovný protest za právo a pořádek“. Davu, z něhož před nadcházejícími prezidentskými volbami zaznívaly slogany jako „další čtyři roky“, řekl, že vakcína proti covidu-19 bude připravena „opravdu velmi brzy“.

Jak poznamenala agentura AFP, Trump si ústa a nos nezakryl rouškou. Bílý dům nezveřejnil výsledky posledního Trumpova testu na koronavirus a odmítl sdělit, zda byl zkoumaný vzorek negativní. Nebylo tedy jasné, zda prezident, který už pracuje z Oválné pracovny, je stále infekční.

Zřejmě i kvůli těmto nejasnostem Conley poté vydal prohlášení, kde napsal, že Trump v sobotu podstoupil test, podle nějž již nejsou známky toho, že by se virus v prezidentově těle „aktivně replikoval“. Trump podle něj také splňuje kritéria amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) pro bezpečné přerušení izolace a podle „momentálně uznávaných standardů“ již nepředstavuje riziko šíření koronaviru.

Šílená Nancy a monstrum Harrisová. Trumpovy výroky zřejmě doženou prezidenta před komisi

Ohledně Trumpova zdravotního stavu však stále panují nejasnosti, v nemocnici mu byl totiž podáván koktejl léků, z nichž se některé předepisují pacientům s těžkým průběhem covidu-19. Agentura AP poznamenává, že se Trump v sobotu objevil na pódiu s náplastmi na rukou, které mu tam pravděpodobně zůstaly po infuzi. Hovořil také jen 18 minut, ačkoliv obvykle ke svým podporovatelům promlouvá hodinu a déle.

Chce rychle zpět do volebního boje

Prezidentovo dnešní vystoupení se podle médií všeobecně považuje za návrat ke kampani před prezidentskými volbami plánovanými na 3. listopadu. Trumpův volební tým dnes oznámil, že prezident bude mít příští týden dva dodatečné předvolební mítinky; v úterý promluví ve městě Johnstown v Pensylvánii a ve středu ve městě Des Moines v Iowě.

Koronavirus ONLINE: 4635 nakažených v ČR za sobotu. Prymula doporučuje pálit těla obětí

Pozitivní test na koronavirus SARS-CoV-2 ohlásil Trump minulý týden v noci na pátek, den poté byl hospitalizován ve vojenské nemocnici a začal brát několik léků, včetně remdesiviru. Z nemocnice byl propuštěn po třech dnech, během nichž pravidelně oznamoval, že se cítí dobře.

Ve čtvrtek hlavní lékař Bílého domu Sean Conley uvedl, že prezident má léčbu spojenou s covidem-19 za sebou.Také přečtěte

Hasiči dezinfikují kostel aktivním stříbrem, na mše se věřící objednávají

Dobrovolní hasiči z Bolatic na Opavsku pravidelně dezinfikují aktivním stříbrem prostory místního kostela sv. Stanislava. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *