Web zprávy

Donald Trump po propuštění ze špitálu znovu zlehčuje pandemii. Facebook rázně zakročil

„Naučili jsme se s ní žít, stejně jako se učíme žít s covidem,“ vzkázal dnes americký prezident, jenž se sám touto nemocí nakazil. Dodal, že covid-19 je „u většiny populací mnohem méně smrtící“ než chřipka, ačkoli dosavadní poznatky nasvědčují opaku. Jen ve Spojených státech je s epidemií spojováno už kolem 210.000 úmrtí, zatímco tamní Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) odhaduje, že chřipka od roku 2010 v zemi způsobila mezi 12.000 a 61.000 úmrtími ročně.

Koronavirus ONLINE: Nová opatření už od pondělí, oznámil Prymula. A 29 mrtvých za den v ČR

Trump stejný příspěvek umístil i na Twitter. Tato sociální síť jej neodstranila, přidala k němu však upozornění, že porušil pravidla platformy o šíření „zavádějících a potenciálně nebezpečných informací souvisejících s covidem-19“. „Twitter ovšem dospěl k závěru, že by mohlo být ve veřejném zájmu, aby tweet zůstal dostupný,“ vysvětluje společnost svůj postup.

Za poslední měsíce je to už poněkolikáté, co přední sociální sítě reagují na kontroverzní výroky šéfa Bílého domu. Na základě svých pravidel kolem dezinformací o koronaviru smazal Facebook Trumpův příspěvek podruhé, uvádí reportérka britské BBC Marianna Springová.

Americký prezident dlouhodobě rizika spojená s covidem-19 bagatelizuje. Čerstvá studie výzkumníků z Cornellovy univerzity jej označuje za jeden z hlavních motorů dezinformační vlny, která pandemii provází. Trump ve svém přístupu pokračuje i v době, kdy s nemocí způsobovanou virem SARS-CoV-2 sám bojuje. Mimo jiné prohlásil, že lidé by se jí neměli bát, ačkoli mu lékaři po infekci podávali dodatečný kyslík, jakož i několik různých léků.Také přečtěte

Servírka v Orlandu zachránila zneužívaného chlapce díky vzkazu na ubrousku

„Kdyby tak neudělala, hovořili bychom dnes pravděpodobně o tom, že vyšetřujeme možnou vraždu,“ řekl novinářům …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *