Web zprávy

Donald Trump se vidí dál v Bílém domě a inspiroval u „kamaráda“ Kima: Tanky při inauguraci

Zatímco Trump snil o tom, že ho vrtulník z jeho newyorského věžáku Trump Tower přiveze až před budovu Kapitolu ve Washingtonu, kde slavnostně složí přísahu. Představoval si, jak bude z výšky shlížet na přistavěné tanky a další vojenskou techniku, uvádí ve své knize „Melania a já“ Stephanie Winstonová Wolkoffová. Bývalá kamarádka připomíná, že to byla právě ona, kdo měl na starost přípravu inaugurace, následného plesu a dalších slavností.

Trump: Ať to vypadá jako v KLDR

„Zařiď, aby to vypadalo jako v Severní Koreji,“ takový rozkaz měla podle všeho Winstonová Wolkoffová dostat od Trumpa. Z druhé strany na ni tlačila první dcera Ivanka Trumpová, která si přála uspořádat environmentální bál s Leonardem DiCapriem. Ani jednomu z nich se ale jejich přání nesplnilo.

Vystrčil po ostré kritice z Číny: „Já jsem Tchaj-wanec.“ Česka se zastala Čaputová i Francie

Právě organizace inaugurace a následného plesu se stala osudným pro patnáctileté přátelství první dámy a Winstonové Wolkoffové, která byla obviněná z toho, že si ona a její firma z příprav „ulily“ peníze. Přišla o místo po boku Trumpové a tuto „zradu“, jak to vidí autorka, nepřežil ani jejich vztah. První dámě nejvíc vyčítá, že se ve skandálu postavila na Trumpovu stranu místo na její.

„Kniha je snůška výmyslů, jde jí jen o pomstu,“ takto novou knihu ohodnotil Bílý dům. „Winstonová Wolkoffová ze sebe udělala oběť, kope kolem sebe a viní všechny ostatní. Každý, kdo tajně nahrává hovory se svými kamarády, je nejen nezdvořilý, ale hlavně nečestný,“ reagovala Stephanie Grishamová, tisková mluvčí první dámy.

Trump se nakonec tanků dočkal

Zajímavou pasáží biografie jsou kapitoly týkající se představ o inauguraci, Trumpova tužba po přítomnosti tanků zase není tak překvapující, o uspořádání „pořádné“ vojenské přehlídky se snažil značnou část své prezidentury. Povedlo se mu to loni na Den nezávislosti, za což byl značně kritizován, lidem vadila hlavně cena vojenských oslav, která raději ani nebyla zveřejněna.

Trump první rok své vlády strávil slovními přestřelkami se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem, kterému neřekl jinak než „malý tlustý rakeťák“. Jejich vztah se změnil v roce 2018, kdy se „do sebe zamilovali“, vyměnili si řadu dopisů, a dokonce se sešli na historickém summitu v Singapuru. Znovu se setkali na summitu v Hanoji 2019, který skončil nezdarem, loni se potkali ještě jednou, a to v demilitarizované zóně mezi oběma Korejemi. Trump pak ruku v ruce s Kimem překročil hranici do KLDR.

„Je smutné vidět, jak se změnila.“ Do Ivanky Trumpové se pustila její herecká „láska“

Co Melania nechtěla?

Biografie odhaluje, že co se inaugurace týče, také Trumpová měla pár přání, první dáma věděla spíš, co nechce. Nechtěla si obléknout ikonický světle modrý kostýmek od designera Ralpha Laurena, raději chtěla jít v bílém kompletu od Karla Lagerfelda. Ani její přání se nesplnilo. Kniha Winstonové Wolkoffové vyšla v úterý 1. září.Také přečtěte

Má pořádné zpoždění, ale nová šestková nokia se už rýsuje

Nokia model 6.2 představila v září 2019 na veletrhu IFA v Berlíně. I při velmi …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *