Web zprávy

Drsný kurz pro tělocvikáře v 50. letech: Hod oštěpem, běh přes překážky nebo plavání na čas

24. září 2020 • 18:00

foto: Profimedia.cz

V roce 1953 se v Bratislavě konal Celosvětový kurz pro učitele tělesné výchovy. Na místo se dostavilo 123 učitelů a učitelek ze Slovenska. Po dobu jednoho měsíce tito muži a ženy tvrdě trénovali a zdokonalovali se ve svých fyzických i teoretických dovednostech, aby mohli svým žákům předat to nejlepší. A podle dobových fotografií by si kurz mohl klidně někdo splést s olympiádou. Byla to asi pořádná fuška.

Celosvětový kurz pro učitele tělesné výchovy z roku 1953 opravdu nebyl žádné leháro. Všichni zúčastnění se hned po příjezdu rozdělili na čtyři čety, které měly tři družstva. A musela se dodržovat pravidla: velitelé družstev podávali hlášení vedoucím svých čet, závodili mezi sebou ve sportovních disciplínách a věnovali se i studování teorie.

To musíte vidět: V Thajsku postavili snovou školní tělocvičnu z bambusu, ve které není…

Daniel Baret
15. srpna 2017 • 10:19

Každá četa měla během jednoho týdne za úkol věnovat se konkrétnímu sportovnímu odvětví: plavání, lehké atletice, sportovním hrám a gymnastice. Nevyhnuli se tedy například házení oštěpem, skoku přes překážky, plavání nebo klasickému běhu. Na závěr museli všichni absolvovat zkoušku jak z praktické, tak i teoretické části. 

Cvičení v karanténě pro děti: 20 minut s profesionální trenérkou nahradí školní tělocvik

Martin Bartkovský
20. dubna 2020 • 09:20

Kurz byl určený především pro neaprobované učitele tělocviku středních škol. Účelem kurzu bylo prohloubit a doplnit teoretické i praktické znalosti učitelů z oblasti tělovýchovy a sportu, aby je mohli co nejlépe uplatnit ve své praxi. Také přečtěte

Liška versus orel. Souboj o kořist zachytila kamera

Tuhý souboj o kořist mezi liškou a orlem zachytil španělský fotograf Guillermo Arteaga. V bitvě dvou zvířat nakonec …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště