Web zprávy

Druhá debata prezidentských kandidátů nebude, Trump odmítl online formát


„Je zřejmé, že 15. října nebude žádná debata, CPD se nyní soustředí na přípravu závěrečné prezidentské debaty plánované na 22. října,“ uvedla komise v prohlášení podle agentury Reuters. 

Urážky, skákaní do řeči, osobní výpady. Trump a Biden se střetli v debatě

První debata se konala 30. září SELČ a podle místních médií ji charakterizovaly zejména ostré osobní výpady, urážky a skákání si do řeči, k němuž se uchyloval především Trump.

„Nebudu ztrácet čas virtuální debatou. To není to, o čem debaty jsou, sedět za počítačem a debatovat. Je to směšné. A pak vás odstřihnou, kdykoli se jim zachce,“ komentoval tento týden Trump oznámení CPD, že kandidáti se nezúčastní debaty v jednom studiu. 

Šéf jeho volebního štábu Bill Stepien, který měl také pozitivní test na koronavirus, poté oznámil, že místo toho uspořádá mítink. Ten místo debaty už oznámil i kandidát demokratů Biden.

Pozitivní test na koronavirus ohlásil Trump minulý týden v noci na pátek, den poté byl hospitalizován ve vojenské nemocnici a začal brát několik léků, včetně remdesiviru. Z nemocnice byl propuštěn po třech dnech, během nichž pravidelně oznamoval, že se cítí dobře. 

Ve čtvrtek hlavní lékař Bílého domu Sean Conley uvedl, že prezident má léčbu spojenou s covidem-19 za sebou. Dosud však neoznámil, zda měl Trump negativní test na koronavirus.

Už na sobotu podle amerických médií plánuje Trump sezvat stovky hostů na zahradu Bílého domu a promluvit k nim z jednoho z balkonů. Bylo by to jeho první vystoupení před větším počtem lidí za více než týden.

Také přečtěte

FBI se obává, že na Bidena zaútočí někdo „zevnitř”. Prověří 25 tisíc vojáků

Tajemník Pentagonu pro pozemní síly Ryan McCarthy pro agenturu AP uvedl, že si je možné …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *