Web zprávy

Druhá prezidentská debata v USA se neuskuteční. Trump odmítl duel v online režimu | iROZHLAS

Druhá předvolební debata amerických prezidentských kandidátů, plánovaná na 15. října, byla zrušena. Debatu zrušila Komise pro prezidentské debaty (CPD). Ta už tento týden oznámila, že se Joe Biden a Donald Trump druhého předvoleního duelu zúčastní „každý na jiném místě“, tedy že diskuse bude online kvůli Trumpově nákaze koronavirem. Americký prezident se takové debaty odmítl zúčastnit s tím, že to je pro něj ztráta času.Washington

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítDonald Trump a Joe Biden při první prezidentské debatě | Zdroj: Reuters

„Je zřejmé, že 15. října nebude žádná debata, CPD se nyní soustředí na přípravu závěrečné prezidentské debaty plánované na 22. října,“ uvedla komise v prohlášení podle agentury Reuters.


Podle doktora se Trump z nákazy vyléčil. Může od soboty mezi lidi a chystá na mítink na Floridě


Číst článek

První debata se konala 30. září SELČ a podle místních médií ji charakterizovaly zejména ostré osobní výpady, urážky a skákání si do řeči, k němuž se uchyloval především Trump.

„Nebudu ztrácet čas virtuální debatou. To není to, o čem debaty jsou, sedět za počítačem a debatovat. Je to směšné. A pak vás odstřihnou, kdykoli se jim zachce,“ komentoval tento týden Trump oznámení CPD, že kandidáti se nezúčastní debaty v jednom studiu. Šéf jeho volebního štábu Bill Stepien, který měl také pozitivní test na SARS-CoV-2, poté oznámil, že místo toho uspořádá mítink. Mítink místo debaty už oznámil i kandidát demokratů Biden.

Pozitivní test na koronavirus SARS-CoV-2 ohlásil Trump minulý týden v noci na pátek, den poté byl hospitalizován ve vojenské nemocnici a začal brát několik léků, včetně remdesiviru. Z nemocnice byl propuštěn po třech dnech, během nichž pravidelně oznamoval, že se cítí dobře.

Ve čtvrtek hlavní lékař Bílého domu Sean Conley uvedl, že prezident má léčbu spojenou s covidem-19 za sebou. Dosud však neoznámil, zda měl Trump negativní test na koronavirus.

Už na sobotu podle amerických médií plánuje Trump sezvat stovky hostů na zahradu Bílého domu a promluvit k nim z jednoho z balkonů. Bylo by to jeho první vystoupení před větším počtem lidí za více než týden.

 

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

O třídu lepší výkon. Basket Brno vyzrál na Ostravu i podruhé

„V první řadě jsme rádi za vítězství a že jsme po delší době hráli v domácí hale. …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *