Web zprávy

Dvojí metr: Babiši ukaž, že jsi rovný chlap a jdi příkladem

Jan Pytel, mrb5. září 2020 • 09:30

foto: Facebook

Vážený pane Babiši,

píši Vám z „chytré“ karantény. Pracuji ve škole, kde se v posledním srpnovém týdnu vyskytla u jednoho z pedagogů nákaza onemocněním Covid 19, a jelikož se před tímto zjištěním sešel kompletní učitelský sbor na společné poradě, byla škola z nařízení KHS okamžitě uzavřena. 1. září jsme tedy místo do školy zamířili na odběrové místo na testy, abychom se po dvou dnech dozvěděli, že výsledky u všech testovaných jsou negativní. Přesto zůstává škola na další dva týdny uzavřena, zhruba 70 zdravých pedagogů v karanténě a 700 otrávených žáků doma. Přál bych Vám vyřizovat ty telefonáty s jejich rodiči, kterým tato situace, už poněkolikáté a tentokráte zcela zbytečně, převrátila život naruby. Škol ve stejné situaci je v tuhle chvíli v republice asi deset a budou přibývat. Zkuste si ta čísla roznásobit, to už je něco voličů! Kéž bychom byli fotbalisté, pro které platí úplně jiná pravidla hry. Když jsme se na tuto „fotbalovou výjimku“ dotazovali na KHS, bylo nám sděleno, že fotbalisté jsou „jiná sorta lidí“ a že „je to o penězích“. Tímto politickým rozhodováním ovšem Vaše vláda skóruje do vlastní branky, protože vzdělávání je o budoucnosti, budoucnosti našich dětí, budoucnosti národa.

Od středy 9. září budou v Praze povinné roušky v obchodech, v noci zavřou bary

ČTK
4. září 2020 • 14:46

Dne 2. září vyšlo najevo, že pozitivní test na Covid 19 má také paní Rážová, se kterou jste, jak rád říkáte, „dvě hodiny seděl.“  Seděli s ní i jiní, např. ministr zdravotnictví, který v této souvislosti neprodleně ohlásil odchod do karantény. Ta se ovšem netýká Vás. Vy jste rozhodl, že do karantény nemusíte. Podle Vašich slov měla jednací místnost vysoké stropy, větralo se a seděl jste čtyři metry od paní Rážové. Ujišťuji Vás, že naše sborovna má stropy 5 metrů vysoké, po celou dobu porady byla okna dokořán a drtivá většina pedagogů seděla ve vzdálenosti 4 – 10 metrů od dotyčného. Karanténě a dvojímu testování se nevyhnul nikdo. Argumentování respirátorem, který nikdy nesundáte z obličeje, je stejně úsměvné jako legendární hradní historka s podstrkováním jednohubek pod rouškou.

Neustále nabádáte občany, aby se chovali zodpovědně, a když máte příležitost (už několikátou!) ukázat, že jste rovný chlap, uhnete a zbaběle vycouváte. Apelujete na lidi, ať nejezdí na zahraniční dovolené, a pak sám na zahraniční dovolenou odjedete. Tímto svým chováním nám dáváte najevo, že stejná pravidla a doporučení neplatí pro všechny. Kážete vodu a pijete víno. Jste politik, jste premiér, máte moc a evidentní potřebu nám to připomínat. Nikdo se pak nemůže divit, že společenská morálka a ochota dodržovat nařízená opatření upadá.

S pozdravem a rozčarováním

Jan Pytel.

Vladimír Pikora: Nevadí, že nic nevíte. Hlavně že umíte nosit náhubek

VLADIMÍR PIKORA
3. září 2020 • 14:30

Polemika profesorů: Budeme nosit roušky do jara, nebo navždy?

Kryštof Pavelka
25. srpna 2020 • 11:57Také přečtěte

V Pačejově už deset let hrají tenis, daří se i fotbalu

„Jde o nejmladší spolek v Pačejově. Díky obci a zejména naší brigádnické činnosti jsme si vybudovali vysněný …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *