Web zprávy

Dvojka z chování a čtyřka z píle. Dokument Karel o Gottovi má první ukázku, mluví v ní Kubišová i Pilarová

-bam-
10. září 2020 • 10:30


Celovečerní dokumentární film KAREL představuje oficiální upoutávku. Snímek slibuje ojedinělý pohled do soukromí a do duše Karla Gotta, zpěvák se v něm společně s režisérkou Olgou Malířovou Špátovou vydává po stopách svého života. Setkává se s lidmi, kteří sehráli v jeho životě důležitou úlohu, a vrací se na místa, jež v něm zanechala výraznou stopu. Jedním z takových míst je i konzervatoř, kde čeká jedno z mnoha překvapení – zjištění, že si kdysi vysloužil dvojku z chování a čtyřku z píle.

Režisérka Olga Malířová Špátová pracuje na filmu KAREL dva roky, natáčení pak probíhalo v průběhu posledního roku Gottova života. „Myslím, že právě skutečnost, že procházel těžkou nemocí, je důvodem k tomu, že byl Karel ve svých názorech na život otevřený a pokorný,“ říká Olga Malířová Špátová.

Karel Gott má místo posledního odpočinku. Hrob na pražských Malvazinkách je hotov

ČTK
21. prosince 2019 • 11:04

Snímek odhaluje Gottův rodinný život, jeho nadhled a humor, nevyhýbá se ale ani boji s nemocí. „S podporou obětavé lásky své ženy Ivanky zápasil s nemocí statečně. Jsem vděčná, že jsem s ním mohla strávit celý rok života ve chvílích šťastných a dojemných, ale i nelehkých,“ dodává režisérka.

Film Karel představí Karla Gotta na ploše dlouhé 127 minut. Během natáčení vzniklo ohromné množství vzácných filmových scén, dát snímku KAREL výslednou podobu byl proto extrémně složitý a náročný úkol.  „První střih měl přes sedm hodin,“ vzpomíná na těžké chvíle při dokončování ve střižně Olga Malířová Špátová.  

Film obsahuje řadu málo známých archivních materiálů a samozřejmě v něm znějí i slavné Gottovy písně. U příležitosti uvedení filmu vydává Supraphon na 2CD a v digitálních formátech soundtrack, který obsahuje jejich originální nahrávky.  

Film Karel vstoupí do českých kin 15. října 2020.

Karel Gott: Havel byl Mesiáš, Werich byl považovaný za svatého, ale měl od komunistů …

Viliam Buchert
9. října 2019 • 13:17

20 nejlepších písní Karla Gotta: Songy, ve kterých je opravdová muzika

Michal Bystrov
25. července 2019 • 16:02Také přečtěte

Za čtyři sekundy 121 km. Vědci uvedli detaily k průletu jasného bolidu nad Českem

Většina našeho území byla tehdy pokryta hustou oblačností a navíc již svítalo. „Přesto to způsobilo …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště