Web zprávy

Eva Pilarová (†80) bude pohřbena ke Karlu Gottovi

Přemýšlel o tom hodně dlouho. Nakonec se rozhodl, že potřebuje mít lásku svého života pohřbenou v Praze. „Je to pro mne velká dálka. Jsem úplně sám, nemám vůbec nikoho a chci za Evou chodit často. Navíc už ani neřídím, neměl bych se tam jak dostat,“ svěřil pro Aha! Honza.

Brno uspořádalo zádušní mši za rodačku Evu Pilarovou.

Zašel na správu hřbitova a je spokojený. Vyšli mu s pochopením vstříc. „V čase Dušiček mám konečně klid v duši i já,“ oddechl si Kolomazník.

VIDEO: Pilarová naposledy v Blesku: Se Slováčkem o emigraci s Gottem


Pilarová naposledy v Blesku: Se Slováčkem o emigraci s Gottem Petr Macek, David Turek

Od zpopelnění zpěvačky letos v březnu se od urny neodloučil. Neuměl si proto vůbec představit, že by ostatky byly uloženy přes dvě stě kilometrů daleko. „Pořád si s ní povídám, potřebuju ji mít blízko sebe,“ říká. Samota na něj stále doléhá, čas ještě nic nezhojil. Na Malvazinkách má navíc hrob také kamarád Slavíka a Evy, muzikant Rudolf Rokl (†55).

V současné době spřádá Honza finální plán, jak bude hrob vypadat. „Věřím, že už brzy Evičku uložíme. Bude to pro mne už čtvrtý pohřeb. První měla ještě u boromejek, druhý na Strahově v kostele, pak se s ní loučili v Brně a tohle bude skutečně poslední cesta,“ uzavírá Jan.

Pohřbu slavné textařky se účastnily známé tváře.

Narodili se 26 dní po sobě, zemřeli 166 dní po sobě

Karel Gott (14. 7. 1939 – 1. 10. 2019) rád říkal, že když přišel na svět, Bůh mu za 26 dní seslal z nebe Evu (9. 8. 1939 – 14. 3. 2020), aby tu nebyl tak sám. Ve filmu Kdyby tisíc klarinetů spolu zazpívali v roce 1965 nesmrtelný duet Je nebezpečné dotýkat se hvězd. V roce 2018 ho přezpívali na CD. „Jsem vždy moc rád, když si mohu s Evou připomenout slavné hity z éry Semaforu,“ řekl na křtu Gott, kterého Pilarová na onen svět následovala za 166 dní. Zemřela na selhání ledvin.

Evu měla ráda celá zpěvákova rodina. Vdova Ivana Gottová (44) byla s matkou Blankou na soukromém rozloučení u boromejek a Blanka Krejčí pak ještě doprovodila Jana Kolomazníka na akci na počest Evy v Brně.

CELÝ ZÁZNAM: Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Obřad plný slz hvězd


CELÝ ZÁZNAM: Zádušní mše za Karla Gotta (†80): Obřad plný slz hvězd Česká televize

Svatba na první pohled: Natálie a František

Dohra přešlapu Petra Suchoně v Televizních novinách  Stahují ho  z obrazovky!

Vendula Pizingerová (48) ukázala dojemnou momentku: Velké seznamování Kuby s malým bráškou!Také přečtěte

Otužování, hubnutí a jiné výzvy: volte takové, které jsou reálné a baví

Milí otužilci, mohli byste prosím nechat zamrznout rybník? Díky, bruslaři. Vtipná cedule s tímto nápisem …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *