Web zprávy

Exministr Daniel Herman: Převzal německé státní vyznamenání

„Pan Herman se po několik desetiletí zasazuje o česko-německé porozumění a smíření a patří k osobnostem, které tento proces ovlivňovaly a ovlivňují,“ uvedl Israng, který svůj twitterový příspěvek doplnil o fotografie ze slavnostního aktu.

Velký spolkový kříž za zásluhy s hvězdou je prostřední z devíti tříd Záslužného řádu Spolkové republiky Německo, který je jediným německým spolkovým vyznamenáním. Německo ho uděluje za významné činy v politické, hospodářské, kulturní, duchovní nebo veřejně prospěšné činnosti.

Strašná vražda pěti dětí v Solingenu: Matka jim před smrtí ještě připravila poslední snídani

V minulosti Velký spolkový kříž za zásluhy s hvězdou dostali například někdejší ministr kultury Pavel Tigrid (2000), literát a diplomat Jiří Gruša (2006) nebo někdejší velvyslanec v Německu a nynější ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Rudolf Jindrák (2014).

Herman byl ministrem kultury ve vládě Bohuslava Sobotky v letech 2014-2017. V minulosti byl také poslancem, ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů i mluvčím České biskupské konference. Působil i v česko-německých organizacích a byl spoluzakladatelem Česko-německého diskusního fóra.

V roce 2016 jako první český ministr vystoupil na sudetoněmeckém sněmu. Ze strany KSČM proto schytal kritiku za podporu „sudeťáků“.Také přečtěte

Scénář roku 2020 očima umělců: moralita s pomatencem, zvířecí bajka nebo návštěva tchýně | iROZHLAS

Pandemický rok 2020 je za námi a je hodně pravděpodobné, že v hlavách autorů po …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *