Web zprávy

Facebook smazal Trumpovi příspěvek o covidu. Tvrdil, že chřipka je horší


„Naučili jsme se s ní žít, stejně jako se učíme žít s covidem,“ vzkázal americký prezident, jenž se sám touto nemocí nakazil. Dodal, že covid-19 je „u většiny populací mnohem méně smrtící“ než chřipka, ačkoli dosavadní poznatky nasvědčují opaku. 

S odvoláním na mluvčího společnosti Andyho Stonea o odstranění příspěvku informovala televize CNN.

Jen ve Spojených státech je s epidemií spojováno už kolem 210 tisíc úmrtí, zatímco tamní Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí odhaduje, že chřipka od roku 2010 v zemi způsobila mezi 12 a 61 tisíci úmrtími ročně.

Trump stejný příspěvek umístil i na Twitter. Tato sociální síť jej neodstranila, přidala k němu však upozornění, že porušil pravidla platformy o šíření „zavádějících a potenciálně nebezpečných informací souvisejících s covidem-19“.

„Twitter ovšem dospěl k závěru, že by mohlo být ve veřejném zájmu, aby tweet zůstal dostupný,“ vysvětluje společnost svůj postup.

Za poslední měsíce je to už poněkolikáté, co přední sociální sítě reagují na kontroverzní výroky šéfa Bílého domu. Na základě svých pravidel kolem dezinformací o koronaviru smazal Facebook Trumpův příspěvek podruhé, uvádí reportérka britské BBC Marianna Springová.

Americký prezident dlouhodobě rizika spojená s covidem-19 bagatelizuje. Čerstvá studie výzkumníků z Cornellovy univerzity jej označuje za jeden z hlavních motorů dezinformační vlny, která pandemii provází. 

Trump ve svém přístupu pokračuje i v době, kdy s nemocí způsobovanou koronavirem sám bojuje. Mimo jiné prohlásil, že lidé by se jí neměli bát, ačkoli mu lékaři po infekci podávali dodatečný kyslík, jakož i několik různých léků.

Také přečtěte

Modré zóny v Českých Budějovicích pohltí další čtvrť

Jak vyřešíte parkování u Polikliniky Jih, kde bude podélné a kde šikmé parkování, kolik tím …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *