Web zprávy

Facebook zakáže politické reklamy před americkými volbami

Top události:

Lukašenko si notuje s Ruskem

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko znovu obvinil během včerejšího setkání s ruským premiérem Michailem Mišustinem Česko, Polsko, Litvu a Ukrajinu z ovlivňování protestů namířených proti němu. Nově prý také obsadil několik klíčových pozic v bezpečnostních složkách země svými lidmi. Bělorusko by podle Mišustina nemělo dopustit tlak ze zahraničí a bránit svoji suverenitu a územní celistvost.  

Facebook omezí politické reklamy

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg ve čtvrtek oznámil, že jeho sociální síť nebude v týdnu před americkými prezidentskými volbami, které se uskuteční 3. listopadu, přijímat nové politické reklamy. Chce tak zabránit šíření dezinformací a rozdělování společnosti. Má rovněž v plánu potlačovat nelegitimní tvrzení o výsledcích hlasování. Facebook byl v minulosti kvůli zobrazování politických reklam terčem kritiky. 

Komentář Roberta Maleckého: Slovenský šok v přímém přenosu

Z trhů a burz:

Pád technologických gigantů

Americké burzy zažily po několikadenním růstu prudký pád, vůbec nejhlubší za několik posledních měsíců. Index S&P 500 poklesl o 3,51 procenta, Dow Jones o 2,78 procenta, a Nasdaq Composite dokonce o 4,96 procenta. Investoři totiž ve velkém prodávali technologické tituly. Výrazně klesly akcie Applu (minus 8,01 procenta), Facebooku (minus 3,76 procenta), Amazonu (minus 4,63 procenta) i Microsoftu (minus 6,19 procenta).   

Pret a Manger zavádí předplatné

Britský řetězec rychlého občerstvení Pret a Manger přišel s novým nápadem, jak přitáhnout zákazníky zpátky do svých prodejen. Od příštího úterý bude možné si u firmy objednat předplatné. Za měsíční poplatek dvacet liber si hosté budou moci dopřát až pět nápojů denně. První měsíc je navíc zdarma. Společnost se potýká s ekonomickými problémy kvůli koronaviru. V uplynulých měsících byla nucena zavřít třicet prodejen a propustit 2800 zaměstnanců.     

Tweet dne:

„Před sedmi lety jsem byl obviněn jako zločinec za to, že jsem řekl pravdu. Nikdy by mne nenapadlo, že se dožiju dne, kdy naše soudy prohlásí aktivity NSA za nezákonné a ve stejném verdiktu mě ocení za jejich odhalení. A přece, ten den je tady.“

Edward Snowden, bývalý zaměstnanec CIA, který v roce 2013 odhalil veřejnosti informace o masivním sledování telefonů a elektronické komunikace americkými tajnými službami, se dočkal. Americký soud prohlásil sledovací program za nezákonný. 

Stane se dnes:

  • Polský prezident Andrzej Duda svolal na dnešek kabinetní radu, tedy zasedání polské vlády pod vedením hlavy státu. Má řešit opatření proti koronavirové pandemii.
  • Rusko odpoledne zveřejní nové informace o své vakcíně proti covidu-19. V západních zemích nadále panuje vůči ruské očkovací látce skepse.
  • Ministři financí Visegrádské čtyřky, tedy Česka, Polska, Maďarska a Slovenska, podepíší deklaraci o vzájemné hospodářské spolupráci. 
  • Spojené státy zveřejní svoji míru nezaměstnanosti za srpen. Očekává se, že by měla klesnout pod deset procent.Také přečtěte

Holubího rekordmana měla čekat smrt. Nakonec jí unikne díky falešnému kroužku

Holuba pojmenovaného Joe podle budoucího amerického prezidenta našel na svém dvorku koncem prosince obyvatel Melbourne …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *