Web zprávy

Falešný prorok Joseph Kony: Nutil děti ubít své rodiče motykami, pak z nich dělal své vojáky a sexuální otrokyně

venu
28. října 2020 • 07:10

foto: Profimedia.cz

Život v Ugandě by mohl být o tolik jednodušší, kdyby nebylo Josepha Konyho. Muže, který je vůdcem ugandské partyzánské skupiny Boží armáda odporu, která se násilně snaží nastolit teokratický režim založený na Desateru. Přitom je však pověstná vraždami, znásilňováním nebo únosy. A to malých dětí, ze kterých vychovává zabijáky nebo sexuální otrokyně. 

Joseph Kony zneužil na tisíce dětí, které násilně unesl od svých rodin. Tyto děti se při výcviku snažil psychicky zlomit. K tomu se nebál používat i mučící praktiky. A podle toho i děti vypadají – zmrzačené tváře nejsou žádnou výjimkou. Zlomené chlapce velmi často nutil vrátit se domů a vyvraždit svoji rodinu. Pak ve vraždění na jeho příkaz pokračovali dál už jako zkušení zabijáci. Dívky zase „vychoval“ jako sexuální otrokyně.

Těžký život dětí ve slumech: Ve

venu
23. října 2020 • 15:38

Zubožené děti se však naštěstí z vlivu Konyho dostaly díky pravidelné ugandské armádě a nyní se snaží vzpamatovat v rehabilitačních centrech pomocí terapie. Bohužel ale velmi často vůbec neví, jak se naučit fungovat v normálním životě. Vše je tedy běh na velmi dlouhou trať.

Amazonky z Dahomey: Drsné válečnice, kterých se bála celá Afrika

Martin Mrázek
14. února 2017 • 14:30

Joseph Kony rozvířil vody celosvětových médií v roce 2012, kdy se stal hledaným díky emotivnímu videu Kony 2012. Do dnešního dne se však nikomu nepodařilo ho najít. Údajně se schovává někde ve Střední Africe a cvičí nové vojáky, aby mohl podniknout invazi do Ugandy.Také přečtěte

Rozdíly v cenách jsou propastné, za nejlepší mobil od Samsungu si připlatíte 10 000 Kč

Všechny tři nové vlajkové lodi se začnou oficiálně prodávat až příští týden v pátek. Předobjednávky nicméně …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *