Web zprávy

Febiofest: Předpremiéra dokumentu KAREL právě začíná! Kdo dorazil?

Slavnostní premiéra filmu KAREL o životě Karla Gotta, jehož režie se stejně jako před lety zhostila dokumentaristka Olga Špátová, se bude konat v den prvního výročí zpěvákova úmrtí. Poprvé však mají vybraní hosté možnost výsledek zhlédnout už na oficiálním zahájení pražského Febiofestu, které se koná v pátek večer.

VIDEO: Gottův film Karel má trailer: Ukazuje ho na kapačkách i ve chvíli, kdy mu doktor řekl prognózu


Gottův film Karel má trailer: Ukazuje ho na kapačkách i ve chvíli, kdy mu doktor řekl prognózu Karel Gott Agency

Z něho se na poslední chvíli omluvila vdova Ivana Gottová (44).  „Paní Ivana Gottová se rozhodla poprvé oficiálně vystoupit na veřejnosti až 1. 10., symbolicky v den výročí úmrtí Karla Gotta a tedy v den slavnostní premiéry filmu Karel. Řediteli Febiofestu, panu Kamilu Spáčilovi, se z dnešní neúčasti osobně omluvila a ten její rozhodnutí plně respektuje a chápe,“ sdělila mluvčí vdovy Aneta Stolzová.

Vdova Ivana před premiérou filmu Karel: Překvapivé rozhodnutí na poslední chvíli!

Vdova se tedy na zahajovacím večeru sice neobjeví, kdo si ale dlouho očekávanou podívanou nenechal ujít, je legendární pohádkový princ z Popelky Pavel Trávníček s manželkou, který přiznal, že se covidem-19 nenechal zastrašit. Hned po něm přišel na film o Karlu Gottovi houslista Pavel Šporcl. Místo manželky a herečky Báry Kodetové ho doprovodily dcery.

Předpremiéru dokumentu o Karlu Gottovi si nenechal ujít také vdovec po zpěvačce Evě Pilarové (†80) Jan Kolomazník, který se ovšem stále necítil na rozhovor před kamerou Blesku. 

Mezi další hosty se zařadila i legendární Iva Janžurová. „Jdu si sem pro nějakýho panáčka, sošku, nebo nevím, co přesně. Teď mě rozplakali kvůli Karlovi Gottovi, nevím, jestli na ten film vůbec půjdu, špatně to snáším. Kapesníčky mám,“ řekla Blesku dojatá herečka.

To další herečka Dana Morávková, která také dorazila, se naopak nemůže dočkat. „Moc se těším na dokument o Karlu Gottovi. Platonicky jsem ho milovala, byl to úžasnej člověk, byla jsem ráda, že jsem s ním mohla několikrát pracovat například při natáčení pohádky Z Pekla štěstí. Byl to moudrej člověk a na to, co uměl, byl strašně skromnej a takovejch lidí si já nejvíc vážím,“ rozněžnila se vlastními vzpomínkami.

Zahájení s předpremiérou filmu Karel si pochopitelně nenechal ujít ani prezident festivalu Febiofest Fero Fenič, který vyjádřil obavy o celý festival v souvislosti s každodenně měnícími se opatřeními kvůli covidu-19. Stejně děsivou předpověď vyslovil nad nastávající oficiální premiérou dokumentu. „Nechci strašit, ale pravá premiéra je také ohrožena koronavirem, takže je možné, že to lidé uvidí na dlouhou dobu jen teď,“ potvrdil Blesku své obavy.

Dorazil i režisér filmu HAVEL Slávek Horák, který si naopak i vzhledem ke koronavirové situaci pochvaloval návštěvnost svého dokumentu o bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. „Musím říct, že si vede dobře,“ přiznal Blesku s úsměvem.

„Samozřejmě, že jsem měla možnost ho vidět. My si filmy s Olgou zároveň dramaturgujeme. Film je krásnej,“ odpověděla na otázku, jestli už viděla dceřin film o Gottovi dokumentaristka Olga Sommerová.

Ivana Gottová a Dominika Gottová

VIDEO: První záběry z filmu KAREL: Neobvykle intimní pohled na Gotta


První záběry z filmu KAREL: Neobvykle intimní pohled na Gotta Bontonfilm

Olga Menzelová od smrti Jiřího poprvé na veřejnosti

Pietní akt za Jiřího Menzela

Agáta a Jakub Prachařovi jsou rozvedení.Také přečtěte

Jihoafrická mutace v ČR: Smrtelnější a odolnější? Virolog Černý popsal zjištění

Epidemiologická situace v České republice je nadále vážná. Aktuálně je u nás více jak 131 …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště