Web zprávy

Festival české filmové komedie vyhráli Vlastníci

Za nejlepší výtvarný počin odměnila odborná porota Vladimíra Smutného za kameru Poslední aristokratky. Tato komedie Jiřího Vejdělka dostala také Cenu za nejlepší mužský herecký výkon Hynka Čermáka v roli Franka Kostky.

Petra Hřebíčková převzala Cenu za nejlepší ženský herecký výkon, který podala v komedii Jiřího D. Nováka Štěstí je krásná věc a Veronika Marková byla odměněna za roli ve filmu Ondřeje Trojana Bourák. Porota Markové udělila Cenu za výkon mladého umělce.

Tradiční diváckou cenu Novoměstský hrnec smíchu, která se uděluje na základě měření času, po který se diváci při projekci smějí, dostal film Ženská pomsta.

„Doba je smutná, ale my si zachováváme humor. Nechali jsme vyrobit veselé roušky a dodržovali veškerá opatření tak, abychom neohrozili návštěvníky ani samotný festival. Smát se je zdravé a my přejeme všem tvůrcům, hercům, divákům i partnerům, aby se smáli co nejdřív a abychom se v tomto duchu potkávali i v dalších letech,” řekl k letošnímu festivalu jeho ředitel Zdeněk Krákora a pro Právo dodal, že je s výsledky návštěvnosti spokojen.

„Loni přišlo na projekce soutěžních filmů 1904 diváků, letos 1752, takže úbytek by minimální, což považuji za velký úspěch. Náš sál má kapacitu 310 diváků, nejvíc, 288, jich přišlo na 3Bobule. Některé delegace k filmům byly trochu menší než obvykle, ale besedy byly skvělé,” dodal.

Také přečtěte

Mohutné exploze v Rovníkové Guineji, desítky mrtvých

První informace naznačují, že exploze se ozvaly v muničním skladu vojenské základny ve čtvrti Nkoa …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště