Web zprávy

Festival Divadlo nabídne české soubory i francouzskou hvězdu

Festival nabízí každoročně výběr z toho nejzajímavějšího, co se urodilo na domácích scénách, plus inspiraci zahraničním, především evropským divadlem. Letos se z důvodu koronavirové pandemie představí ze zahraničních hostů jen soubory ze Slovenska a Francie.

Slovenské národní divadlo uvede místo původně plánované inscenace Dnes večer nehrajeme hru Nepolepšený svätec, divadelní ztvárnění osudu významné osobnosti slovenských dějin, katolického disidenta a lékaře Silvestra Krčméryho, v režii Kamila Žišky.

Z francouzského Avignonu přijede oceňovaná hudební inscenace Triumf lásky Oliviera Pye, jednoho z nejslavnějších francouzských režisérů a dramatiků dneška. „Režisér se inspiroval námětem bratří Grimmů. S jeho výrazným režijním rukopisem plným divadelnosti a kabaretní stylizace se tak můžeme setkat v pohádkovém příběhu o zamilované dívce, jež musí o svou lásku bojovat ve světě rozvráceném válkou,” říká dramaturg festivalu Michal Zahálka.

Z domácích souborů vystoupí v Plzni Městské divadlo Brno s Havlovou Žebráckou operou, HaDivadlo s komedií Wernera Schwaba Prezidentky, Divadlo Husa na provázku s Donem Quijotem v podobě televizní diskuse či pražské Divadlo pod Palmovkou se hrou Bezruký Frantík. Program nabídne v různých částech Plzně i řadu doprovodných akcí, včetně pouličních představení zdarma, nového cirkusu, debat, studentských workshopů divadelní tvorby, výstav fotografií i videoprojekcí.

Také přečtěte

Bidenova show: Lady Gaga, Jennifer Lopez a mladá básnířka se snažily smířit Ameriku

Inaugurace amerického prezidenta Joea Bidena byla kvůli pandemii koronaviru daleko méně pompézní než jindy, celý …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *