Web zprávy

Festival malých pivovarů na Kulaťáku: Na co se lidé mohou těšit?

Žižkovské pivobraní na žižkovské Parukářce – zrušeno. První pivní máj na Břevnově – zrušen. Pražské pivní slavnosti v Letňanech – zrušeny. Celkem neveselé jaro a léto čekaly letos Pražany, kteří mají ryze kladný vztah k tekutému chlebu českého národa. Jenomže jak se říká: na zoufání je vždycky času dost. Náplastí na všechny ty rány by mohl být Festival malých pivovarů v rámci Trhů na Kulaťáku.

Petr Janík vzkřísil při Břevnovském klášteru tradici vaření piva.

„Oslovili jsme desítky malých producentů piva s nabídkou prezentace na této akci. Zajímavostí bude také účast partnerského města MČ Praha 6 Bayreuthu, které bude na svém stánku točit pšeničné pivo a opékat bavorské bílé klobásy,“ upozorňují organizátoři Trhů na Kulaťáku. A jaké další pivovary lze na akci „potkat?“

František Richter od roku 2008 vede Jihoměstský pivovar v Praze 11. S vedením pivovarů a vaření piva má zkušenosti jako málokdo.

Nabídka je na jednu stranu skromná, nicméně vyhoví všem pivním fajnšmekrům. K dostání budou pivní speciály, pšeničná piva, i trošku exotičtější APY či IPY, Portery nebo nealkoholická piva. Říčanský pivovar dokonce v rámci konání akce uvaří tzv. „Kulaťák“ čili jednorázové pivo pro danou akci. Tu lze navštívit od 11 do 20 hodin v místech tradičního dejvického tržiště. Tam se ostatně kromě piva budou prodávat i nějaké ty jídelní laskominy – guláš, nakládaný hermelín, utopenci – a i něco zajímavějšího, organizátoři slibuji třeba takovou quesadillu, pečenou husu nebo kachní maso v housce.

Jakou nabídku lze očekávat?

Účast na festivalu přislíbily tyto minipivovary: Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha, Pivovar Cvikov, Pivovar Chroust, Lajka – pivovar a café, Pivovar Bubeneč, Pivovar Chříč – Propolis z. s., Pivovar Kolčavka, Pivovar Lončák, Pivovar Trilobit, Pivovar U Fleků, Rodinný pivovar „U Vacků,“ Rodinný pivovar Vik, Purkmistr, Rodinný pivovar Švihov, Říčanský pivovar, Pivovar Strahov a restaurace Sv. Norbert, Pivovar Trautenberk, Vinohradský pivovar, Zámecký pivovar Zbraslavice, Pivovar Falkenštejn, Pivovar Červený vlk, Sousedský Pivovar Bašta.Také přečtěte

Za kyberútoky na francouzské nemocnice stojí nejspíš mafie, tvrdí ministr

„Pokud jde o nemocnice, se vší pravděpodobností za tím nejsou zahraniční mocnosti, ale spíš organizace …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít k navigační liště