Web zprávy

Finanční injekce. Správa Pražského hradu dostane kvůli koronaviru z vládní rezervy 215 milionů | iROZHLAS

Správa Pražského hradu (SPH) dostane z vládní rozpočtové rezervy 215 milionů korun. Schválila to v pondělí vláda, vyplývá z informací na vládních internetových stránkách. Peníze správa dostane kvůli propadu příjmů z turismu, pronájmu a nižšího zájmu o konání společenských akcí způsobených šířením koronaviru. Peníze podle kancléře Vratislava Mynáře půjdou především do investic.Praha

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
ZavřítCelkové výdaje Kanceláře prezidenta republiky (KPR), což je jedna z kapitol státního rozpočtu, tak stoupnou ze 419,3 milionu na 634,3 milionu korun | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Tyto skutečnosti jsou příčinou zásadního propadu výnosů Správy Pražského hradu z její ekonomické činnosti, což ohrožuje financování řádné péče o areál Pražského hradu a zámku Lány, včetně souvisejících provozních výdajů,“ uvádí materiál.

Celkové výdaje Kanceláře prezidenta republiky (KPR), což je jedna z kapitol státního rozpočtu, tak stoupnou ze 419,3 milionu na 634,3 milionu korun.

Správa Pražského hradu spadá pod prezidentskou kancelář. Samotné výdaje na areál Pražského hradu a zámku Lány byly původně před zvýšením naplánovány na 211,1 milionu korun.


OBRAZEM: Pražský hrad s jedovatým azbestem. Ve Španělském sále bylo několik tun nebezpečného materiálu


Číst článek

„Zdroje v rozpočtu kapitoly Kancelář prezidenta republiky ani úspory v nárocích z nespotřebovaných výdajů nejsou schopny pokrýt očekávaný deficit ve výnosech Správy Pražského hradu,“ uvedlo ministerstvo financí v materiálu.

Správa Pražského hradu přitom podle ministerstva zredukovala vlastní provozní výdaje. Zároveň ale stouply výdaje na úklid, na zajištění dezinfekce prostor a na nákup ochranných pomůcek a dezinfekčních prostředků.

Mynář řekl, že 215 milionů korun je asi polovina z očekávaného výpadku příjmů Správy Pražského hradu. Peníze, které KPR získá od státu, podle něj půjdou z více než 90 procent na investice. SPH je použije na opravy či rekonstrukce Hradu i zámku v Lánech, které už byly vysoutěženy.

ČTK

Sdílet na Facebooku


Sdílet na Twitteru

Sdílet na LinkedIn

Tisknout


Kopírovat url adresuZkrácená adresa
Zavřít

Také přečtěte

Reklama na Twitteru nebude, nařídilo Turecko

Turecko loni přijalo zákon, který mimo jiné nařizuje, aby velké zahraniční sociální platformy s více …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *